1 Corrie Wolters. Kombinatie van werken binnens huis en buitenshuis. Eerlijk gezegd valt het niet mee. De totale organistie had ik me wel zo ongeveer voorge steld als het nu gaat. Emotio neel heb ik soms problemen. Ik vind het erg vervelend om ’s morgensh het vrolijke en levendige kind aan 'n ander toe te vertrouwen. Zij kan er A uur van genieten. Als ik thuis kom is het kind aan haar slaapje toe. De oppas gaat volgens ons uitstekend met Cindy om, onge veer zoals we het zelf zouden doen, maar ik zou graag zelf veel meer met haar bezig zijn. Tja, ik heb allerlei verstande lijke argumenten om mijn baan aan te houden en ik weet ook wel dat thuiszitten lang niet alles maar dat ik helemaal geluk- nee hebben ze een vrouw thuis waardoor ze zelf weinig tijd en aandacht in het gezin hoeven te steken. Ze vin- Buitenshuis. Ik werk elke ochtend. Ïe3ëreën~zal zo langzamerhand wel de voor- en nadelen kennen van part-time werk, o.a. wat betreft het feit dat je vaak langer werkt dan afgesproken, denk bijv, maar aan vergaderingen die je niet hal verwege kunt verlaten en, in mijn geval, ook het bijhouden van vak literatuur. Ik heb overwegend man nelijke collega's wat zijn specia le aspecten met zich meebrengt, om maar iets te noemen: ze vinden hun werk, karriëre en salaris bijna allemaal uiterst belangrijk. Verder gaat van m’n“dochters tijd af. den het niet vanzelfsprekend om zich aan de werktijden te houden, vooral op het eind van de dag heb ben ze vaak de neiging langer te blijven. Verder is bekend van man nen dat ze zeer spaarzaam zijn in het doen van persoonlijke mededelingei! en in het uiten van gevoelens. Pra ten over hun eigen kinderen is er nauwelijks bij, uitzonderingen daar gelaten. Ik heb heel plezierige kol- lega’s, maar ik vind het jammer dat er weinig vrouwen bij zijn. Overigens heb ik niet het ge voel dat ik extra mijn best moet doen om te bewijzen dat ik even kapabel ben als zij. Wel worden er nog erg veel grapjes gemaakt en flauwitei ten ten beste gegeven over e- mancipatie e.d. Van begin af aan heb ik konsequent gewei gerd koffie in te schenken, te notuleren, klusjes op te knappen die iedere man even goed kan of kan leren. We hebben erover gepraat en dat werkte zeer verhelderend. We bleken het bijv, geen van beiden nodig te vinden dat het eten klaarstond als Hans thuiskwam en dat ik alleen over dag, tijdens zijn afwezigheid, poetste, waste en streek. Kort om, we beginnen geleidelijk aan weer wat dingen samen te doen en hij begint in te zien dat een kind verzorgen ook werken is en dat is het ook. Het kan nml. zeer vermoeiend zijn om bezig te zijn met: opletten, verbieden, stimuleren, straffen, vooruit denken, regelen, verluieren, voor buitenlucht zorgen, luiers spoelen, menu’s samenstellen, koken, eten geven en leren eten, ruimen, attent zijn enz. enz. Daarbij komt dan nog een fiks aantal huishoudelijke karweien, boodschappen en niet te vergeten de sociale kontakten die zo waardevol kunnen zijn voor jezelf en/of voor je kind. Wat mij het meeste opviel was de onmogelijkheid om thuis gekoncen- treerd bezig te zijn na de ge boorte van het kind. Zelfs als het slaapt, zijn er allerlei din- gendie je moet doen omdat ze met een wakker kind veel moeilijken te regelen zijn, bijv, telefoon tjes plegen en de stoep of de w.c. schuren. Het moet dus een genot zijn om enkele uren per dag thuis weg te zijn en dat brengt me lp het betaalde werk. is, kig ben met deze kombinatie, opdit moment, helaas niet. Eigenlijk had ik er wat meer over willen schrijven, maar ook dit

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 7