2 fase lb 15 minuten fase 2 10 minuten fase 3 pauze 1 fase 4 - plenaire vergadering Verslagen van de groepjes 3. De meest opvallende afhanke lijkheid is de financiële en deze is erg storend. Ook zijn we door onze eigen on zekerheden afhankelijk van het schouderklopje van anderen. We zouden ook onszelf kunnen bemoedigen Het is gemakkelijk in de be moederende rol te stappen om dat je dan weet dat je iets goeds doet, dat je aan ver wachtingen voldoet en daar door voel je je zeker en hoef je minder op jezelf te letten Na de pauze praten we door met hen die dat willen om ervaringen uit te wisselen. Wij hadden voor deze werkwijze gekozen, omdat we dachten zo elke vrouw aktief te krijgen. Kleine groepjes ma ken het praten gemakkelijker. Om te voorkomen dat de gesprek ken enorm zouden uitlopen, gebruikten we een kookwekker. De vrouwen die graag wilden doorpraten, konden immers na de pauze terug komen. Er wordt in deze fase besproken wat je in de vorige fases her kent en wat je opvalt. Wat zou den we willen/kunnen verande ren? Wat is er al tof? (we heb ben zo vaak de neiging alleen door te gaan op de negatieve dingen We hebben de verslagen van groepjes die in de plenaire ver gadering naar voren werden ge bracht per vraag gebundeldHet volgende is gezegd: 10 minuten Nu wordt er besproken wat er in de grote groep gebracht wordt, en wie dat doet. Een notulant maakt aantekeningen. De normen zouden moeten worden herzien. Het is nu nog vaak zo dat problemen bin nenshuis moeten blijven, ter wijl het misschien goed zou zijn ze met anderen te bespre ken. Vaak blijkt het zo te zijn dat je als je een vaste rela tie hebt, je oude vrienden/ vriendinnen worden verwaarloosd. We wisselen de rollen om: de luisteraars worden aktief; de anderen worden luisteraar. 2. Het is wel erg fijn om een eigen plek in huis te heb ben, liefst een eigen kamer (tje), maar dit is vaak moeilijk te realiseren in een (te) klein huis. Het is ook moeilijk tijd en geld voor jezelf op te eisen. Je hebt ge leerd bescheiden te zijn en zelf op de laatste plaats te komen. Het is erg pijnlijk om te zeggen "ik wil ...."maar het is een heel belangrijke stap. Ken je het beroemde voor beeld van het thuis zitten op zondag omdat de partner zijn vrije tijd goed moet kunnen gebruiken?

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 4