5 thema-verslag ’’emancipatie binnen een vaste relatie” 1 4 5 fase 1a eenzaam Op woensdag 18 april is er in het vrouwenkafee een thema-avond gehouden over emancipatie binnen een vaste relatie. een je De moeilijkheid is hoe je zelf standig wordt. Wat je doet als het mis gaat of als je op weer stand stuitopgeven of door zetten. We hebben dan ook een aantal vragen opgesteld. Op de thema-avond zijn we als volgt te werk gegaan. We hebben de groep opgedeeld in kleine groepjes van zes vrouwen en volgden dit schema: Veel vrouwen vragen zich af wat ze aan het doen zijn: van de veiligheid thuis zijn ze in de bescherming en afhankelijkheiid van een huwelijk/relatie gestapt. Ze vragen zich af waarom ze niet eerst tijd en ruimte voor zich zelf hebben genomen om zelfstan dig te worden. We wilden deze thema-avond gaan praten over de mogelijkheid en het hoe van het zelfstandig worden binnen een relatie. ken ik mezelf durf ik mezelf te zijn neem ik tijd voor mezelf wat wil ik Emancipatie gaat er dan niet over of je partner ook wel eens afwast of over wie er buitens huis werkt, maar over de vragen-: Waarin voel je je afhankelijk? Welke afhankelijkheid stoort jou, welke niet? Geef je jezelf wel eens schouderklopje? Of moet partner dat maar doen? Neem je tijd en geld voor je eigen bezigheden? Heb je een eigen vaste plek in huis? Opmerkingbetaald werk is niet de enige oplossing om een eigen leven te gaan lei den Wij, Charlotte en Els, hebben gekozen voor de vaste relatie i.p.v. voor het gezin, omdat de problemen die binnen een gezin voorkomen even goed binnen een vaste relatie bestaan. Onder emancipatie verstaan we 'vrijmaken - zelfstandig worden'. 15 minuten interviewer-geinterviewde-notu- lant-3 luisteraarsters De interviewster stelt de vragen een vrouw antwoord een ander schrijft het op; 3 vrouwen luis teren Naar aanleiding van deze vragen wilden we gaan praten. De vragen zijn er niet op gericht eeen totale verandering te veroorza ken, maar ze proberen je te brengen tot stapsgewijze eman cipatie. Je moet niet verwachten dat in korte tijd iets volledig verandert. Veranderen is iets waar je tijd voor nodig hebt en wat je beter met kleine stap jes tegelijk kunt doen, zodat jij en je partner tijd hebben om mee te groeien. Zit je in een sleur? Wat doe je eraan? Opmerkingde vragen gaan over dingen die dicht bij jou stssn; waarschijnlijk word je op ideeën gebracht die je zelf meteen kunt gaan uit proberen VRAGEN 1. Heb je buiten je vaste re latie nog andere vriendin nen /vr ienden voor wie je ook regelmatig de tijd neemt? Opmerkingje kunt niet ver- verwachten dat je vriendvrien- din/man alle problemen aankan. Bovendien ben je ook in een vaste relatie soms 2 3

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 3