kort nieuws, chili, vrouwenleerdagen vrouwenkampen in foudgum, 18 om Studiedag 'Jaar an het kind’ De Tilburgse Vrouwenraad orga niseerde op 3 mei j.l. een studiedag in het kader van het jaar van het kind. Helaas komt dit bericht te laat i.v.m. elders in deze krant beschreven problemen. Wij bieden hiervoor onze verontschuldigingen aan maar wijzen onze lezeressen er op dat er nog meer van der gelijke late berichten kunnen komen wanneer niet alle vrouwen zich wat meer verantwoordelijk gaan voelen voor het voortbe staan van ons aller vrouwenkafee en de vrouwenkrant. Chileens vrouwen verzoeken om medewerking voor het adopteren van kinderen in Chili met het doel ze in staat te stellen onderwijs te volgens. In de vorige vrouwenkrant heeft hierover een artikel gestaan. Voor informatie kan men zich wenden tot Silvia Pasten, Spoorlaan 422, Tilburg, tel. 013-426202 Voor vrouwen die bezig willen zijn met hun persoonlijke en maatschappelijke positie als vrouw 18 juni t/m 22 juni in de Volkshogeschool Drakenburgh te Baarn. Inlichtingen tel. 035 - 853045 In het friese Foudgum zijn al enkele jaren achtereen vrouwenkampen gehouden. Na diskussie tijdens de kampen en erna, bleek dat er grote behoefte bestaat aan iets permanents. Na het kamp in 1978, is er een groep ontstaan die zich met de konkretisering van dat "iets" bezighoudt. We zijn nu een vereniging in op richting, we hebben al heel wat informatie ingewonnen, maar nog minstens evenveel vragen zijn o- pen en gebleven of nog niet voldoende doorgepraat. _bv.:Wat willen we inhoude- delijk? Een Een kamp zoals Foudgum maar dan permanent? Een uithuil en bij tankcentrum voor vrouwen die de boze buiten wereld eventj es willen ont vluchten? Moet er een zomer en winter akkomodatie komen?Moe- ten we groenten gaan verbouwen? Moeten er vrouwen permanent wonen en wie dan?Hoe houden we financieel ons hoofd boven wa- ter?Kan het een aktiecentrum wor den met met alle mogelijkheden gedurende een bepaalde periode een aktie te voeren of voor te bereiden? Moet het een plek zijn waar allerlei groepen uit de vrouwenbeweging ongestoord weken of weekenden terecht kunnen? Om wat meer duidelijkheid over onze vragen te krijgen, en zo doende weer verder te kunnen willen we een weekend met el kaar en met andere geïnteresseer de vrouwen over dit alles pra ten. Om het geheel niet al te chaoties te maken zullen we een programma voorbereiden. Zie je een permanente plek voor vrouwen ook zitten, wil je er over meedenken en praten, geef je dan op bij Yolande 023- 390388, of bij Margreet 023- 264151 Deze zomer worden er in het Friese Foudgum gedurende 8 weken, van 23 juni t/m 17 augus tus vrouwenkampen gehouden. Verdere informatie op het prikbord in het vrouwenkafee. Inschrijven kun je op dinsdag middag en vrijdagavond bij vrouwenhuis Utrecht, Twijnstraat 69 tel. 030 - 319182

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 20