het arbeidsbureau een gesprek 14 om- Op al deze terreinen voert het arbeidsburo, als overheids instelling, vallend onder het ministerie van Sociale Zaken (van minister Albeda dus) de wettelijke maatregelen uit. Bijvoorbeeld maatregelen ten behoeve van de werkeloosheids- bestrijding; tijdelijke arbeids plaatsenregelingen; subsidie aan werkgevers voor het in dienst nemen van partieel leerplich tigen etc. Het arbeids buro is dus afhankelijk van de zittende regering. Wij hebben na dit verhaal de indruk dat het arbeidsburo voor namelijk bezig is met het aan passen van werkzoekenden aan de vraag van het bedrijfsleven ten werkeloosheid en de op lossingen die ze op 't ar beidsbureau daarvoor klaar hebben liggen. In ’t kort komt 't erop neer dat ’t arbeids bureau tot doel heeft de vraag en ’t aanbod van ar beidskrachten op elkaar aan te sluiten Dit doen ze door: bemiddelingtussen ingeschre ven werkzoekenden en de werk gevers die via 't arbeidsbu reau om arbeidskrachten vra gen informatie gevenoaberoe pen en beroepskeuzevoorlichting, de vakaturebankstatistieken van werkloosheidscijvers ma ken en publiceren. scholing: verzorgen van her-en bijscholing b.v. via het centrum voor vakopleiding, stimuleren en organiseren van migratie kontrole op ontslag: o.a. door het wel of niet afgeven van onslagvergunningen Dit laatste:het beslissen in ontslagkwesties gebeurt door een kommissie van advies waar in zowel vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers zitting hebben.(twee vrouwen en zeven mannen Dinsdag 27 maart om 9 uur s’morgens fietsen we naar het gewestelijk arbeidsbureau aan de AlleenhouderstraatCar la is opgewekt, Maria half ziek maar vol goede moed. We gaan Dhr. van Deursenchef- arbeidsvoorziening en plaats vervangend direkteur, inter- vieuwen voor deze krant. Om half tien is de afspraak. We nemen nog snel de vragen die we hem willen stellen door. En we controleren de vakatu rebank op seksistiese adver tenties (d.w.z. advertenties waarin alleen een man of al leen een vrouw gevraagd wordt) Daarnaar hoeven we niet lang te zoeken. Om half tien staan we in het bescheiden kantoor van Dhr. van Deursen Na de kennismaking, waarin we heel netjes met mevrouw aan gesproken worden, en een kop koffie vraagt Dhr.van Deursen naar de vrouwenkrant, kijkt haar vluchtig door en vraagt of we politiek verbonden zijn, we zeggen "nee" maar we willen wel veranderingen, zoals meer mogelijkheden voor vrou wen, dus in die zin zijn we wel progressief. Hij laat ons daarop een ek- semplaar van "de twaalf am bachten" zien, alsof hij daarmee wilde aantonen een "ruime" belangstelling te heb ben Maria legt hem uit waarom we hem willen intervieuwenDat we in dit nummer van de vrou wenkrant aandacht willen be steden aan "vrouw en werk" en door dit intervieuw meer inzicht willen krijgen op hoe ’t arbeidsbureau zich opstelt ten aanzien van vrouwen. We vragen hem eerst wat het doel en de taak van het ar beidsbureau is. We krijgen daarop een mini-kollege (met veel moeilijke woorden)over de diskrepantie op de arbeids- mart, de verschillende soor-

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 16