11 over leggen over vrouwen weer Onze geschiedenis in vogelvlucht. buitenshuis gingen werken en de vrouwen steeds meer de taken binnenshuis gingen verzorgen. Het opvoeden van de kinderen, wat voorheen veel meer tussen door gebeurde, werd steeds be langrijken gevonden. En de wetenschap bevestigde dit door in die tijd met de eerste op voedkundige boeken te komen waarin dit gegeven werd beves tigd. Vrouwen zijn zich vanaf die tijd steeds meer terug gaan trekken in hun gezinnen. In de ezinnen moesten steeds meer ta ken vervuld gaan worden en dat gebeurde meestal door de huis vrouw. Bijvoorbeeld schoonma ken en opruimen; plannen en Vrouwen van de Streekschool te Tilburg hebben enige tijd ge leden een aktie gevoerd i.v.m. part-time werk. Ze hebben toen een stuk geschreven om aan de mannelijke kollega's het belang van part-time banen juist voor vrouwen duidelijk te maken. Tevens om daardoor hun strijd binnen de school te rechtvaar digenen duidelijk te maken. Ze willen graag ook 2 of 3 dagen per week kunnen werken. Sinds 150 jaar kennen we in Ne derland de huidige gezinsvorm waarbij mannen, door de toename van de industrie, steeds meer Maar we komen elkaar wel Jammer dat de tijd zo snel voorbij ging. We hadden met Riek nog wel uren kunnen praten en over de vrouwenbeweging tegen in het Vrouwencafé Iedereen heeft recht op betaalde arbeid, recht op vrijwilli gerswerk, en daarnaast recht op eigen ontplooiing. Daarom moet er ook korter gewerkt worden per dag en moet er geen vrije vrijdagmiddag komen. Er moet meer roldoorbrekend te werk worden gegaan, en een mentaliteitsverandering is ook hard nodig. Arie Groenevelt en ik hebben hier wel eens woorden over ge had. De vakbond was toch solidair met vrouwen. Hij begreep niet waar ik me druk om maakte. Maar solidariteit is niet genoeg; als vrouwen voor hun rechten opkomen moet de vak bond daar niet kwaad om worden. Vrouwen hebben achterstand, vrouwen moeten voor zichzelf opkomen, maar we zullen toch ook samen verder moeten. Ik zei hem:" Jullie voeren strijd tegen werkgevers, wij tegen werkgevers en mannen. Vrouwen binnen de verschillende organi saties moeten stemrecht krijgen en meer gehoord worden. Mannen denken dat ze het beleid alleen voeren, maar zo is het niet. Vrouwen willen dat er daadwerkelijk iets gebeurd, dat er iets met hun mening wordt gedaan'.' Hij heeft toen toegezegd met de N.V.V.-vrouwen te gaan part-time werk, een brief.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 13