10 I LeniHad je zo'n aktieve worden i Toos Riek Len i Riek dat ca- van H en toen hij daar Daar was ik eigenlijk erg te geven. Gek hè, ik vond het eigenlijk heel normaal dat hij dat deed, maar toch moest ik me inhouden. Ik probeer nu wel een huishoudelijke hulp te vinden die me komt helpen met dit toch wel bewerkelijke huis. Toch word ik ook wel kwaad als mijn man vraagt of ik het niet eens wat kalmer aan moet gaan doen met mijn taken buitenshuis. Over mijn taken binnenshuis vroeg hij dat toch ook nooit. Binnen het N.V.V., maar ook binnen andere vakbonden zijn vrouwen hinrvolop mee bezig. vrouw te vroeger verwacht Heb je nu ook een bepaalde lijn in je leven gekregen? Hoe denk je over recht op werk voor mannen en vrouwen en over arbeidstijdverkorting? Door de Fem.-soc. Feministisch-socialistische beweging) ben ik me bewust geworden hoe en voor wie ik verder wil. Ik ga niet alleen op de vrouwentoer. Ik heb weleens tegen Anja Meulenbelt gezegd:" Ik voel me feministe, maar wel met een man naast me. Als ik zo geen feministe kan zijn, dan maar niet". Vrouwen zoals wij NVV-vrouwenkijken heel anders tegen emancipatie aan als vrouwen die gestudeerd hebben. Emancipatie is niet alleen een zaak van de elite maar van alle vrouwen Gelukkig is het Vrouwencafé zich daar erg van bewust, zijn zij solidair met alle vrouwen. Daarom is de drempel om daar bin nen te gaan ook laag. Alle vrouwen kunnen daar tot hun recht komen, kunnen daar zichzelf zijn. Zelf heb ik het vrouwencafé erg nodig om bij te tanken en e- nergie op te doen voor mijn werk binnen het N.V.V. Ik wil graag een brug leggen tussen vrouwengroeperingen. Ik ben blij met radikale groeperingen die een voortrekkersfunk- tie hebben, maar onze klasse (N.V.V.-vrouwen) is net zo be langrijk. Die vrouwen wil ik proberen bewust te maken. Riek.-kls ik erop terugkijk zie ik dat ik een hele ontwikkeling heb doorgemaakt. Mijn man was bij de Marine vandaan kwam ging hij studeren, jaloers op; dat wilde ik ook. Doordat ik echter elk jaar een kind kreeg, kon ik dat niet volhouden Ik was wel een buitenbeentje: voor mijn verjaardag etc. vroeg ik boeken i.p.v. huishoudelijke artikelen. Ook hoorde je nooit van familie en kennissen dat ze met bepaalde onvredes zaten. Ik leek dus de enige, en hierdoor raakte ik in een isolement, en werd goed overspannen. Ik wilde meer de buitenwereld in, wilde meer waardering krij gen, want als huisvrouw krijg je zo weinig waardering (hoe wel je taak erg belangrijk is). Op een gegeven moment ging ik hollen. Ik vergaarde alle ken nis die er te vergaren was. Ik wilde gaan studeren, maar ik vond mezelf te oud. Toch heb ik er nog steeds spijt van, ik vroeger niet meer gestudeerd heb. Ik weet dat ik goede paciteiten heb, maar ik blijf toch met dat gevoel zitten "ik mis iets".

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 12