riek f lipse een intervieuw. 9 f Riek drukke baan met je gezin? Haar moet ik op j?ieA .-Vroeger niet, toen deed ik alles zelf. Maar de laatste jaren heb ik een taakverdeling met man en kinderen. Ook de dochters die op kamers wonen, helpen vaak. Toch doe ik nog erg veel zelf, maar dat is ook wel een beetje mijn eigen schuld. Ik ben nogal gemakzuchtig en wil niet steeds vragen of ze iets willen doen. Ik weet nog dat mijn man eens aardappelen schilde; nou ik moest me bedwingen om hem geen complimentje Een van de drukst bezette Tilburg is Riek Flipse. In talloze commissies komt men haar tegen, bovendien zit zij in de gemeen teraad van deze stad. In het onderstaande interview geven we een impressie van deze bezige vrouw. vrouwen in Ik houd me vooral bezig met sociale zaken en cultuur, econo mische zaken en werkgelegenheid. Economische zaken vind ik erg moeilijk hierin moet ik me nog helemaal inwerken. Ik vind het wel boeiend maar veel laat ik nog maar op me af komen en probeer ik te verwerken. Alles wat nieuw is moet be studeerd worden; daarom heb ik zoveel te lezen. In het begin las ik alles wat ik binnenkreeg, zelfs zoveel dat ik er pijn van in mijn nek kreeg. Maar nu beperk ik me tot mijn portie. Toos: Heb je ook een werkverdeling binnen je gezin? Toos: Hoe cojabinaez je so 3 n Leni: Vertel eens iets over je baan als raadslid. Riek.-Van mijn kinderen i.s nu nog 1 dochter thuis. de meest onmogelijke tijden alleen laten. Dit bezorgt me nog steeds schuldgevoel. Ook toen er nog meer kinderen thuis woonden en ik aktief was bij de Rooie Vrouwen in de P.V.D.A. ben ik weleens uit schuld gevoel ’s avonds thuisgebleven of van een vergadering wegge gaan. Mijn man had daar nooit last van; die ging heel rustig de deur uit. Mijn kinderen vingen elkaar op en natuurlijk praatte ik ook veel met hen hierover. Ik legde hen dan uit, dat zij ook een eigen leven leiden of gaan leiden en dat ik daar ook recht op heb. Ik kan toch niet gaan zitten wachten tot zij allemaal de deur uit zijn. Mijn jongste dochter die er nu het meest bij betrokken is, is ook erg trots op me. Ze vindt het fijn dat ze over aller lei dingen met me kan praten. En de tijd die ik thuis ben, ben ik er ook echt voor mijn man en haar of de andere kinde ren Voor vrouwen met kleine kinderen die werken, heb ik bewonde ring. Het is een bijna onmogelijke opgave, maar toch lukt het ze. Ik vind dit heel knap. KF

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 11