deeltijdbanenhoe kom je eraan? televisie, radio, 8 i een VARA zaterdag Nederland 2 18.25 vrouwenwijzer Teleac zondag 16.30 vrouwenwijzer Teleac Mijne 'heren' Vol goede moed en vanuit mijn ideeën over 't vrouw zijn schrijf ik deze sollicitatie brief. GESTERKT door de inzichten van de vrouwenbeweging over de rol van de vrouw in deze maat schappij en dus ook van mij, schrijf ik deze brief Ik wil graag jullie adverten tie weerleggen, door te solli citeren naar de baan van maar dan als deelbaan. Om het voorgaande te verduide lijken neem ik mezelf maar als voorbeeld omdat ik me niet beter of slechter vind dan de meeste andere vrouwen. Na twee jaar werken ben ik in 1970 getrouwd en kreeg in 1971 mijn eerste kind. Ik ben toen als part-time kracht blijven werken omdat ik dat graag wilde en verder omdat ik het nodig had In 1973 kreeg ik mijn tweede kind en ook toen ben ik blijven door werken. Aldoende ervaarde ik dat ik dit werk nodig had om me fijn te voelen en om onafhankelijk en zelfstandig te kunnenzijn. Een volledige baan zit er bij mij niet in omdat ik als tweede taak Door b.v. met meer vrouwen op deze manier te sollicite ren naar full-time banen 18.45 0t.. en hoe zit het nou met Sien NOS om de 4 weken het huishouden heb en zal moeten en ook wel willen blijven houden. Tot nu toe heb ik geboft dat ik dus kon blijven werken, maar wil ik nu van baan veranderen dan stuit ik op de moeilijkheid dat ik dan steeds bekeken word als gehuwd werkende vrouw met twee kinderen met alle problemen van dien Niet zo'n leuke banen, bijna geen part-time werk en weinig kans om vooruit te komen. Ik zit op het moment nog in redelijk gunstige situatie, doordat ik werken kan, maar veel vrouwen hebben deze mogelijkheid niet eens. Ik zou het erg positief vinden als U de vrouwenproblemen en dus ook mijn problemen serieus zou nemen En wel door deze baan ook bereik baar te maken voor vrouwen. Dus niet één persoon 40 uur wer ken, maar b.v. twee personen 20 uur, ook al geeft deze invulling waarschijnlijk meer problemen voor Uw organisatie. Om zo te laten zien dat het mogelijk is om meer vrouwen aan het arbeids proces te laten deelnemen, met als eventueel toekomstperspectief ook meer deelbanen voor mannen. Met geëmancipeerde groeten, 'n vrouw. Het lijkt wel minder geworden, bij de VPRO kan ik dan ook geen vrouwenprogramma meer ontdekken, dus het IS minder geworden woensdag 9-45 "Hoor haar" dinsdag Hilversum 2 9.20 de letter M, KRO

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 10