5 ANDERE SAMENLEVINGSVORMEN VROUW GEZIN Toos Weth. Toos Weth. VROUWENBEWEGING EMANCIPATIE EN DE Weth. Toos Weth. Ik zou het betreuren en het een grote verarming en verlies vinden wanneer men er niet meer van uit zou gaan dat het gezin de hoeksteen kan en moet zijn voor de samenleving. Emancipatie is een middel tot ontplooiing van Ik erken de achterstandsituatie van vrouwen. Het is onzin om te zeggen dat vrouwen van vandaag gebukt zou den gaan onder huishoudelijke beslommeringen. Maar ik wil even ingaan op het gezin als zodanig. Een goed gezin vind ik van de hoogste waarde maar ik erken ook dat er andere samenlevings vormen zijn. Daar ben ik het niet mee eens maar daar kan ik me wel in vinden; dus in het feit dat er mensen met andere opvat tingen zijn. Maar wanneer door de emancipatie het gezin niet meer de waarde krijgt die het heeft en het gezin ondergesneeuwd zou gaan worden onder alle andere maatschappelijke strukturen, daar zou ik bezwaren tegen hebben. ten dragen. Ik betreur het dat de persoonlijke verantwoorde lijkheid niet meer centraal staat. Maar men kan die toch niet afwentelen op de gemeenschap. Met name dat in het funktioneren van een aantal instellingen, vrouwen te weinig aan haar trekken komen. Bijvoorbeeld in bestu ren etc. van instellingen en in alle politieke en maatschappe lijke geledingen. Maar je moet er geen vrouwen in betrekken om dat het een vrouw is maar omdat ze bekwaam en geschikt is. Een vrouw dat geef ik toe, moet vaak veel meer presteren dan een man en ze mag ook geen fouten maken. Een vrouw valt meer op. Bij feministen heerst er een misvatting. Vooral vrouwen die ge studeerd hebben willen hun mening opdringen aan andere vrouwen. mannen en vrouwen. Welke zijn dan met name in Tilburg de achter standsituaties voor vrouwen U vindt dus het gezin de hoeksteen van de samenleving? Ik wil nog wel even terug komen op kinderen. Kinderen zijn be langrijk voor de gemeenschapWaarom kan de samenleving dan geen voorzieningen kreëren waardoor huisvrouwen een redelijk stuk taak ontnomen wordt?

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 9