4 Til Weth. Toos zegt ook steeds dat de moeder de kinderen moet opvoeden. Weth. Weth dienen kiezen? Toos Weth. Wethouderschap is niet te delen? Toos Weth. zonder meer Toos een Weth. zonder man? Toos Weth. Er moet iemand ekonomisch verantwoordelijk zijn en de kost ver in de huidige arbeidssituatie is het niet altijd moge lijk om die verdeling aan te wenden die je zou zou willen. Dan wordt het natuurlijk een kwestie van afwegen.Wanneer je hebt gekozen voor kinderen zul je ook de verantwoordelijk moe- Ik heb een vrouw wet- dan kan dat Voor een gehuwde vrouw is een baan als wethouder al niet mogelijk? Dat kan wel. Dan zou de man het huishouden kunnen doen, geen bezwaar tegen huismannen. Stel je voor dat houder kan worden en dat haar man het goed vind, bij een goede werkverdeling geregeld worden. U zegt dat kinderen de verantwoordelijkheid zijn van beide ouders maar u Ja, maar krêchespeuterspeelzalenoverblijfmogelijkheden en andere kollektieVe voorzieningenzijn er in onvoldoende mate. Er zijn een aantal beroepen waarmee het ideaal is om die samen uit te oefenen. Bijvoorbeeld in het onderwijs. Bij een wethouder schap kan dat niet. Ik zie dat niet als mogelijk; waar ligt dan de verantwoordelijk heid? Ik zou het wel prettig vinden want dan kun je wat minder uren werken. Je moet als vrouw kiezen. Vrouwen zijn wel beperkter wanneer ze kinderen hebben. Maar als je een huwelijk sluit ben je verant woordelijk en dat moet je niet op de samenleving afwentelen. Een andere zaak is dat ik vind dat als je kiest voor het huwelijk dat je dan samen verantwoordelijk bent, dus man en vrouw. Het is een gelukkige ontwikkeling dat het hier en daar anders gaat worden, dat is een proces. Men gaat uit van een verkeerd mens beeld. Studie is belangrijk want de kennis die je op doet, kun je ook aanwenden in het gezin. Als een vrouw wat ondergrond heeft dan kan ze ook beter het huishouden doen. Ik vind het een misvatting in de samenleving en dat is ook altijd mijn grote grief geweest, dat het werk van de vrouw in het gezin altijd ondergewaardeerd is. Kinderkrêches zijn er nodig, maar ik vind ook dat in de eerste levensjaren een moeder de eerste verant woorden jkeis voor de opvoeding van haar kinderen.Dat kan men niet aan anderen overlaten. Dat is een vrouw aangeboren, en dat is biologisch bepaald. Dat kun je niet ontkennen. En als men kiest voor een huwelijk en men krijgt kinderen dan houdt dat een beperking in voor de vrouw:ze zal een aantal jaren voor de kinderen moeten zorgen. Die konsekwentie moet je nemen. De man kiest toch ook voor een vrouw en kinderen? Welke verdeling zou u en voor een vrouw met kinderen en Kg- Toos

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 6