ingezonden brief 18 in f4,50 Mijne Dames,Heren, Aan het Tilburgse inspraak- team echtscheiding toch zelf? Of je wilde toch graag de kinderen toe gewezen krijgen? Daarom moet er in de kranten waarin deze advertentie is ver schenen deze advertentie in ge wijzigde vorm geplaats worden met de mededeling dat het hier een rektifikatie betreft om genoemde reden Mevr.G. Peters Leenherenstraat 28 Tilburg Een afschrift van deze brief is gezonden aan; - de Voorlopige Raad van deln- spraak - de burgemeester van Tilburg, - de Tilburgse Vrouwenkrant. Door het plaatsen van een der gelijke advertentie echter wor den vrouwen bij voorbaat ter zijde geschoven. Tilburg,20 jan ’79 Ik heb mij zeer gestoord aan de advertentie voor een inspraakbegeleider in de Volks krant van 20 jan '79. Hoewel daarin gevraagd wordt om een mannelijke of vrouwelijke inspraakbegeleiderwordt er in de tekst steeds de suggestie gewekt dat er eigenlijk alleen gedacht wordt aan een mannelijke begeleider; er wordt voordu rend gesproken over inspraakbe- geleiderhij moet zelfstandig werkenhij moet avondwerk kun nen verrichten,zijn interme diaire funktiezijn werkzaam heden, van hem wordt verwacht. Bij sollicitaties mag niet op grond van geslacht iemand aan gekomen of afgewezen worden. Omdat veel vrouwen, die met een echtscheiding te maken nebben al deze vragen en problemen hebben, hebben enkele vrouwen het initi atief genomen om regelmatig bij elkaar te komen om met elkaar te praten, elkaar te steunen en begrip bij elkaar te zoeken. Als je hiervoor ook belangstel ling hebt kun je kontakt opnemen met Yvonne v.d. Fuhr, Sibelius- straat 205, Tilburg tel 560379 of met het Buro voor Rechtshulp, Lia Hendriks tel. 321048 Het is de bedoeling dat jullie, lezeressen,ni eens een krant volschrijven over het werk dat je de hele dag doet,en over alles wat met werk te ma ken heeft. Suggesties daarover willen we wel geven. Je kunt schrijven over werken binnenshuis en/of buitens hui spart-time werk; verdeling van werk in het gezin; solli citaties; getrouwde vrouw en solliciteren; sociale voorzie ningen; overblijfmogelijkheden voor de kinderen als je werkt; in hoeverre moet je je a anpas sen aan eisen die op het werk gesteld worden; moet de vrouwen beweging attent zijn op tradi tionele rolpatronen binnen het werk en vrouwen stimuleren daarin verandering aan te bren gen Alle bijdragen zijn welkom; eigen ervaringen; ideeën; poëziekritiek etc Dus neem de pen ter hand en schrijf naar de Vrouwenkrant Postbus 3181 Tilburg. Alles moet binnen zijn vóór 18 maart as Verper lezen: Meiden die scheiden. Een uitgave van vrouwen bellen vrouwen Amsterdam,te verkrijgen bij de Vrije boekhandel. De redaktie heeft het plan opgevat de volgende krant te wijden aan MERK

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 22