thema- avondechtscheiding 17 Rosalie Verder lezen: die Naar aanleiding van de thema- avond over echtscheiding is er een praatgroep gestart. Het initiatief daarvoor werd genomen door vrouwen van het Buro voor Rechtshulp in samenwerking met het vrouwenkafeeWant: ting moet verbeterd worden. - er moet een verandering ko men in de wet.Dit geldt m.n voor de positie van de vrouw in het huwelijk.(in het huwelijk is verkrachting toegestaan door de wet - vrouwen moeten samen hun krachten bundelen,Er moet steeds meer gepraat worden met elkaar over deze zaak,en gezamenlijk naar oplossingen zoeken en wer ken aan de uitvoering ervan. Heb je soms aanleiding gegeven? handleiding voor slachtoffers van verkrachting bij de konfron- tatie met politie en justitie. Feministische uitgeverij Sara f 8.50. Als je als vrouw met een echt scheiding bezig bent of die net achter de rug hebt, maak je een ontzettend moeilijke tijd door. Veel vragen komen op je af: is het wel de juiste beslissing geweest? zal ik straks niet erg alleen zijn en is dat niet nog erger dan maar getrouwd blijven? had ik niet moeten wachten tot de kinderen wat ouder zijn? mag ik de kinderen het kontakt met hun vader ontnemen? Jeanne Doornen: Verkrachting, ervaringen, vooroordelen, ach tergronden. Anthos f 16,50 bijstand, mag ik bijwerken enz. je moet een afspraak maken met je advokaat en dan moet je precies weten wat je wilt je zou willen werken, je eigen boterham verdienen, maar hoe kom je aan een baan na al die tijd thuis te zijn geweest. Een van de belangrijkste vragen waarover in de groepjes gepraat werd was;"Wat denk je dat er moet gebeuren om het taboe rond sexueel geweld tegen vrouwen te doorbreken?" Uit de verschillende groepjes kwamen punten naar voren; - het taboe rond sexualiteit moet doorbroken worden. - vrouwen moeten leren op te komen voor hun eigen sexualiteit. - de positie van man en vrouw moet gelijkwaardiger worden, binnen en buiten het huwelijk. - de hulpverlening bij verkrach- Juist in zo’n ontzettend moei lijke periode heb je steun en vriendschap nodig om je hart te kunnen luchten of je moeilijk heden te bespreken. Maar dikwijls is het zo, dat het kontakt met familie en vrienden minder wordt, de omgeving reageert niet zo ent housiast op je echtscheiding. Hoe moeilijk is het dan niet om een goed begin te maken met de rest van je leven, je verdriet langzaam wat kwijt te raken. Je voelt je eenzaam en hebt het gevoel, dat je de enige bent, in zo’n rotsituatie zit, dat niemand dat kan begrijpen. Dikwijls wordt je ook duidelijk dat je niet moet klagen: je wou die Ook voor veel praktische proble men kom je te staan: financiële problemen, je inko men gaat achteruit, hoe zit het met de belastingen, met de

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 21