thema-ochtend: voeding 10 BMBM8 De zorg voor het milieu kan ook een belangrijke rol spelen. De manier waarop tegenwoordig ons voedsel gekweekt wordt, is vaak zeer schadelijk voor het milieu. Denk maar aan de monokultuur, kunstmest, insektenbestrijders je weet tegenwoordig niet meer wat er allemaal in je voedsel wordt gestopt. Denk maar aan kleur-, geur- en smaakstoffen. Ook op andere manieren kan er met het eten gerotzooid worden (bijv, insektendodersen dit alles is zeer nadelig voor on ze gezondheid. Het vraagt om een verdere uitwerkingof een nieuwe thema-avond Tot zover deze samenvatting van het Chileense en Surinaamse verhaal DANK AAN DE SPREKERS'!’’! De bio-industriedie ertoe leidt dat dieren in gruwelijke omstandigheden moeten leven. De meesten van de groep willen zich verder inzetten voor thema-avondenAlleen onderge tekende Caroli jn laat verstek gaan. Te druk. Afspraak is dat de taken zoveel mogelijk gewisseld worden om zoveel mogelijk te zien en te leren van de aanwezige taken. Daarbij wil de groep zich voor af meer verdiepen in de inhoud van het thema. Al met al was iedereeen best enthousiast. Ik wens jullie sukses wijzers niet bekend zijn met haar specifieke problemen. - ze krijgt te maken met ge neralisaties Verder kwamen nog ter sprake problemen als; - echtscheiding - onvolledige gezinnen - reaktie buitenstaanders daar op - anti-conceptieweinig praten hieroversysteem lastig bij te houdenreligieuze "rem". Dit hangt o.m. samen met het probleem van ongehuwde moeders. De zwangerschap van een 17- jarige levert in Suriname niet de soortgelijke problemen op zoals wij ze hier kennen. Men leeft ermee;"het is nu eenmaal zo". Nadat iedereen was voorzien van een kopje koffie en een stuk ’al ternatieve’ koek, hield Ans een inleiding over de redenen om an ders te gaan eten en wat het in de praktijk betekent als je daar toe besluit. Enkele redenen om ’anders’ te gaan eten zijn: Op vrijdag 2 februari is er in het vrouwenkafee een thema-ochtend ge houden over voeding. Deze morgen was net als de eerste thema-ochtend een groot sukses. Er waren ongeveer 30 vrouwen.De thema-ochtend was voorbereid door een groep je vrouwen, die vanuit het vrouwen kafee de kursus ’hoe zeg je wat je denkt’ volgen. Geen van deze vrouwen is expert op het gebied van voeding, maar ze zijn wel, ieder op haar eigen manier, bezig met het dagelijkse eten. Carolijn

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 14