thema-avond buitenlandse vrouwen in nederland 7 Til: van het vrouwenka fee daar dan BAARMOEDERHALSKANKERONDERZOEK Til Tweede stap: het onderwerp. Buitenlandse vrouwen in Neder land sprak ons na enige bezin ning zeer aan, temeer daar we besloten een Surinaamse, een Chileense, een Marokkaanse en een Turkse vrouw uit te nodigen, met welke groep vrouwen wij ons zeker betrokken kunnen voelen. Later vallen de Ma rokkaanse en Turkse vrouw af. Hun achtergrond is te zeer ver schillend van de Chileense en de Surinaamse vrouw om deze op een avond te kunnen bespreken. Tot slot spraken we nog over een geheel ander onderwerp nl. het baarmoederha1skankeronder zoek Mevrouw van Puyenbroek betreurde het dat die zaak in de politiek verzeild is geraaktZe vond dat het beter in goed onderling over leg geregeld had kunnen worden. Nu het toch zo gebeurd is hoopt ze dat het uitstel zal leiden tot wwn kwalitatief beter geheel. In de ledenvergadering van vorig jaar kwam naar voren dat er een groot tekort is aan aktieve leden van het vrouwenkafeeNiet-aktieve vrouwen die er wel voor voelden •iets’ te doen, werden uitge nodigd hun naam te noteren, het geen resulteerde in een uitnodi ging aan het adres van deze vrouwen om hierover eens met el kaar te komen praten. In deze bijeenkomst werd bepaald dat het samen organiseren van een thema- avond wellicht een prima manier zou zijn om met de verschillende kafee-werkzaamheden vertrouwd te raken. Dat is de eerste stap geweest Zo dat was het. Na nog een kopje koffie gingen de twee redaktie- leden weer huiswaarts Toos Vind u dat de huidige aktiviteiten ook thuis horen? Weth. Dat vind ik wel maar binnen dit huis zullen sommigen er misscien anders over denken en er ook wel mee spotten, maar dat moet je op de koop toe nemen. Wat dat betreft mag er verschil van opvat ting zijn. Maar ik vind het een goede zaak als er in Tilburg een trefpunt voor vrouwen komt. Ik noem dat een trefpunt, geen vrouwenhuis en geen vrouwenkafee, dat zijn allemaal beladen woorden -

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 11