Til: Weth VROUWENHUIS Weth. Vrouwen zouden ook meer solidair moeten zijn. Til Weth. Ja dat heb ik de vrouwen zelf aan de hand gedaan. Til daar tegenover To os Weth Til Zijn daar mogelijkheden toe binnen de gemeentebegroting? Weth. Til Volgens ons liggen Weth. maar een Nou daar weet ik niet van, eens informeren. Tilburg ik zal bij mijn kollega Driessen Het zou een goede zaak zijn voor de gemeente en daar hoeft geen enkele vrouw zich ongerust over te maken dat ik als wethouder niet positief sta tegenover lokatie voor vrouwen. Om terug te komen op de plaatselijke situatie gingen voor die mening? In de begroting van 1979 niet, maar in die van 1980 wel en ik zou alle vrouwen uit willen nodigen om zo vlug mogelijk een verzoek in te dienen voor een vrouwencentrum. Weth. Daar sta ik positief tegenover. Wanneer je een punt kunt vinden waarop die vrouwenorganisaties, met behoud van eigen identiteit want daar sta ik wel op, zouden kunnen samenwerken, dan vind ik dat positief. Je zou op een aantal punten moeten samenwerken. Bijvoorbeeld inzake voorlichting, informatie en ontmoetings ruimte dan kan ik dat alleen maar toejuichen. Het gaat niet om een vrouwenhuis, dat vind ik een rotwoord, maar ik sta dus positief tegenover het feit dat er een punt in de stad komt waar vrouwen kunnen samenkomen. Zonder dat ik daar met m’n kollega-wethouders over heb gepraat kan ik zeggen dat een eigen ruimte voor vrouwen in Tilburg een goede zaak zou zijn. Dus een punt waar vrouwen samenkomen om een aantal zaken te bespreken. Dus u Die neiging komt zo wel eens op me over. Het mot zo nodig. Ik wil het voorzichtig stellen want straks trekken al die vrouwen me aan m’n jasje maar die neiging komt zo wel eens op me over. Onder andere in het vrouwenkafeeVan hun kant doen die vrouwen het met de beste bedoelingen. Waar ik voor zou willen waarschuw en is: je moet er doorheen kijken en ik vind ook in de emanci patie, dat je vrouwen een gevoel van eigenwaarde geeft. Dat be treur ik zo in de emancipatie, dat men uitgaat van een vals mensbeeld. In het vrouwenkafee is dat ook zo en dat betreur ik. Je moet die mensen niets opdringen maar het met takt doen. Hoe staat u zou positief staan tegenover een vrouwenhuis? er al verzoeken Hebt u aanwijzi- Je ziet in de Tilburgse situatie dat vrouwen best wel willen samenwerken. Het zou voor die samenwerking tussen alle verschil lende vrouwengroepen goed zijn, wanneer er centrale huisvesting komt

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 10