koffie - ochtend thema-ochtend kinderboeken 7 au- Rosalie de band met je kind wordt versterkt, je beleeft samen een verhaal - voorlezen bevordert de taal ontwikkeling van het kind - elk boek moet een beginr een hoogtepunt en een bevre digend slot hebben - in veel kinderboeken komen meisjes en moeders naar voren als bange en onbenullige we*, zens. Daarnaast de vaders en jongens als stoere en onder nemende wezens - kinderboeken kunnen een onder steuning zijn bij de opvoe ding - probeer een boek te geven aan liet is alweer bijna een jaar geleden dat drie vrouwen het initiatief namen om met de we kelijkse koffie-ochtend te starten in het vrouwenkafee Deze vond plaats op de woens dagmorgen. In het begin was de opkomst wat slapjes, maar langzamerhand werd het wat drukker. Er kwa men ook meer gastvrouwen bij zodat we per toerbeurt aanwezig konden zijn. Toen bleek dat er best behoefte was aan zo'n informele bijeen komst van vrouwen s ochtends, werd het plan opgevat om in gustus uit te breiden met een tweede ochtend. Dit plan is intussen uitgewerkt en er is nu zowel op de woens- dag-als op de vrijdagmorgen een koffie-ochtend Ee werkgroep koffie-ochtend be staat nu uit 8 vrouwen. We gaan er vanuit dat er elke ochtend 2 gastvrouwen aanwezig zijn, om koffie in te schenken, en een praatje te maken met de be zoeksters Op deze eerste thema-ochtend tijdens de koffie-ochtend op vrijdag 24 november, waren 20 vrouwen aanwezig. Elly Lems medewerkster van de jeugdbilio- theek,was uitgenodigd om aan 3 hand van meegebrachte boeken wat meer te vertellen over het belang van kinderboeken. Belangrijke aanwijzingen die naar voren kwamen: - geef kinderen verschillende boeken te lezen, niet altijd hetzelfde soort - laat ze niet te snel lezen, laat ze het navertellen zo dat ze het kunnen verwerken - voorlezen is erg belangrijk, "Een terugblik.en nu verder?" Daarom is 8 erg weinig, en zit ten we dan ook te springen om nieuwe Vrouwkracht. In deze krant kun je ook lezen dat er een thema-ochtend geor ganiseerd is door de werkgroep koffie-ochtend. Deze ochtend is erg goed aangeslagen.bij de be zoeksters en ook bij de gast vrouwen. We willen hier zeker mee doorgaan. Het ligt in de bedoeling om één keer in de maand een thema-ochtend te or ganiseren. Doordat deze thema- ochtenden weer ekstra voorbe reiding kosten zouden we het erg fijn vinden als zich meer (jonge en oude) vrouwen bij on ze werkgroep aan zouden sluiten. 'Hoe meer zielen, hoe meer vreugd Informatie en evt. opgeven voor de werkgroep koffie-ochtend: op woensdagavond en woensdag en vrijdagmorgen tijdens de koffie-ochtend in het vrouwen- kafee, of even een telefoontje naar Rosalie Smits, 0'13-42474'1 kXXXXXXXXXXVkXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXViXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 9