fortissimci 6 Het voordeel van twéé kleine kinderen Is dat u ze af en toe met de koppen tegen elkaar kunt slaan. Skriptie van Bietje Boone Sociale akademie Ben Elzent verkrijgt».bij Herlijn Standaard Visstraat 6 Den Bosen tel073-140074/137041 Lieve vrouwen, lieve mensen, laten we voorzichtig met elkaar zijn en sterk worden zonder onze tederheid te verliezen. Fortissima, een mooie skriptie over F.O.R.T., een feministie- se oefengroep radikale thera pie. Dit is een oefengroep die ervan uitgaat dat vrouwen elkr kaar kunnen leren op een nieuwe manier met zichzelf en mét el kaar om te gaan om op die ma niet te veranderen. Deze skriptie is geschreven en verweven met gevoelens van pijn en verdriet, van angst, maar ook van blijdschap, vreugde; gevoelens die vaak kenmerkend zijn als je in een verander ringsproces komt. Er wordt ingegaan op welke ma nier vrouwen onderdrukt worden, maar ook vaak zichzelf onder drukken, de vervreemding, d.w. z. het gevoel geen enkel kon- takt meer te hebben met jezelf, je eigen kern en die van ande ren, omdat je denkt dat er iets mis is met je. FORT kent 4 duidelijke elemen ten - Co-counseling: dit heeft tot doel het ontladen van oude pijn, waardoor je daarna weer helderder kunt denken, weer vrije aandacht krijgt; - trans-aktionele analyse: helpt te ontdekken op welke ego- en basisposities je hans delen als mens en vooral als vrouwelijk mens is gebaseerd. Welke ge- en verboden in je hoofd zitten en waar ze van daan komen, hoe je je gedrag in stand houdt d.m.v. trucs en spelletjes; - lichaaraswerkwaardering krij gen voor je lichaam, je er prettig in voelen. Spanningen die je vasthoudt in je lijf leren ontdekken.Leren dat je lijf iets is om meer mee te doen dan alleen datgene wat maatschappelijk is voorge schreven; - spel/ontspanning: op je weg naar de volwassenheid is het je langzaam maar zeker afge leerd om te spelen. Dit is een gemis wat je in FORT op nieuw kan leren. Ook de politieke aspekten van FORT komen aan de orde, niet zo uitgebreid, maar er staan wel goede stellingen in. Een goede skriptie, fijn om te lezen, duidelijk, en geeft goe de informatie over een nieuwe manier van therapie van en voor vrouwen. Het heeft mij erg aangesproken, vaak ontroerd, en het me soms erg moeilijk gemaakt omdat ik er zoveel in herkende. Toos F

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 8