vrouwenkafeenieuws jfcjJssfcj}::}:*;}::}:***********^ vrouwen themcL-avond hulpverlening voor en door F 1 F (1 november '1978; - I wijze en aktiviteiten van het vrouwenkafeeLit beleidsstuk zal op een ledenvergadering ter diskussie worden gesteld en na goedkeuring door de leden als uitgangspunt dienen voor 1979- Ik hoop dat iedereen die het Vrouwenkafee bezoekt het zal lezen en erover mee wil komen praten. Nadere berichten hierover zul len in de volgende Vrouwen krant worden gepubliceerd. Til die werken met betaalde, opge leide hulpverleners) en organi saties die werken met vrijwil ligsters of vanuit het principe van zelf-hulp (zonder* deskundi ge begeleiding). Beiden waren voor deze avond uitgenodigd. Als professionele instanties waren aanwezig: -FIOM, hulp aan ongewenst zwan gere vrouwen en alleenstaande oud ers -J-»P.D. (Jeugd Psychiatriese Dienst oftewel de adolescenten dienst), die o.a. hulp geeft aan vrouwen d.m.v. vrouwen groepen. Als vrijwilligersorganisaties waren er: -de V.I.D.O., hulp aan vrouwen in de overgang; -After-care, hulpverlening aan vrouwen met borstamputatie, en -Vrouwen bellen vrouwen. Til vraagt ons te reageren op wat on deze avond verteld wordt, te vertellen wat we meegemaakt hebben en wat we vinden van de hulp aan vrouwen. Dit gebeurt ook. Er worden eigen ervaringen verteld, en uit deze ervaringen Na de dynamiese vergadering van 2G oktober kwam een klein gedeelte van de kerngroep op zaterdag "18 november bij elkaar om verder te praten over een beleid voor het jaar 1979- De diskussie hierover is binnen de kerngroep nog niet afgerond en daarom kan ik daar nu nog niet veel over schrijven. Het is de bedoeling dat er een be leidsstuk 1979 wordt geschre ven over doelstelling, werk set is weer bijna twee maanden geleden dat deze thema-avond was. Ik denk dat veel bezoek sters het zich nog zullen her inneren, want ik vond het een erg goede avond. Er werd heel veel informatie gegeven, maar dit was niet vervelend of saai, omdat ze erg persoonlijk ge bracht werd. Uit het aantal be zoeksters, ongeveer 17?0, bleek ook wel dat dit onderwerp erg aansloot bij hun wensen. Til opende de avond met te ver tellen dat de avond georgani seerd was door de werkgroep 'Vrouwen bellen vrouwen'. In eerste instantie zou deze werk groep de hele avond zelf invul len. Dit vonden zij toch wel wat weinig, vooral omdat er meer organisaties en instanties zijn die vinden dat vrouwen elkaar beter kunnen helpen. Dit omdat vrouwen veel problemen van elkaar herkennen en daar door beter weten hoe ermee om te gaan. Daarbij kunnen we nog een onder scheid maken tussen professio nele hulpverlening (instanties 1

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 3