23 vrouwenbeweging zal zich moeten afvragen in hoeverre ze samen kan werken met de traditionele vrouwenorganisaties en dus met de .vrouwen die daar lid van zijn. Zaterdag 9 december. Forum- diskussie met vertegenwoordig sters van Fort, Fem-soc, FNV, MVM, liVV Dolle Mina en de Dooie Vrouwen. Met niet al te hoge verwachtingen ga ik naar de hogeschool. Het is erg druk, veel vrouwen en hier en daar een man. De diskussie komt langzaam op gang en wordt ge voerd vanuit verschillende standpunten. Voor mijzelf was het een leerzame en erg ple zierige dag. Ik zal proberen te schrijven waar het over ging. 10% Van alle Nederlandse vrou wen hebben belangstelling voor zaken die te maken hebben met emancipatie van de vrouw, deze 10% komen uit alle lagen van de bevolking. Binnen de vrouwen beweging worden er diskussies gevoerd over eisen die we kun nen stellen om de positie van de vrouw te verbeteren. We zul len eisen moeten stellen die ertoe bijdragen dat vrouwen ge lijkwaardig zijn aan mannen, vooral de wetgeving diskrimi- neert hierin. Dat is echter maar één aspekt van de vrouwen beweging. Wanneer we zien dat 90% van alle Nederlandse vrou wen zich niet bezig houdt met emancipatie zou het weleens kunnen zijn dat de huidige vrouwenbeweging zich onvoldoen de rekenschap geeft van de po sitie waarin vrouwen verkeren. Lat betekent in feite dat we een juiste analyse moeten maken van die positie en dat houdt in dat we rekening moeten houden met de feiten. Die feiten zijn dat erg veel vrouwen leven als huisvrouw, moeder en echtgeno te in gezinsverband. Een ge deelte van deze vrouwen is aan gesloten bij traditionele vrou wenorganisaties zoals de Neder landse Vereniging van Huisvrou wen, De Vereniging van Platte landsvrouwen, liet Katholiek Vrouwengilde etc. Een ander ge deelte voelt zich meer verbon den met de huidige vrouwenbe weging en het feminisme. Deze Belangrijk voor de vrouwenbe weging op dit moment is het maken van een goede analyse van de positie van de vrouw, het voeren van akties op konkrete punten (abortus, verkrachting enz.) en het betrekken van steeds meer vrouwen bij deze ak- tiviteiten. Dit laatste bete kent dat we ons moeten bezinnen op de belevingswereld van vrou wenden mogelijkheden moeten kreëren om ervaringen uit te wisselen en inzicht te verkrij gen over onze eigen positie. Voor de veranderingen die we daarin willen aanbrengen zul len we ons moeten afvragen met welke vrouwen en vrouwenorgani saties we dat gaan doen, op welke manier enz. Natuurlijk is er over nog veel meer gepraat deze 2 dagen. T.z.t. zal daarvan een kongres- veislag verschijnen. Voor mezelf was wat ik hiervóór geschreven heb een van de be langrijkste diskussies die ge voerd zijn. Vooral omdat ik door aktief bezig te zijn in het Vrou- wenkafee in Tilburg me soms wel eens afvraag waar we nu ei genlijk mee bezig zijn. Door dit kongres krijg je dan weer een steuntje in de rug en alles een beetje op een rijtje. Het betekent ook dat er in Til burg nog veel zal moeten gebeu ren, maar dat houdt de spanning en de werklust er in. Til

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 25