vrouw- gezin- arbeid thema-groep 22 in Themagroep seksualiteit In februari willen we starten met een thema-groep seksuali teit. Deze groep komt 4 a 5 keer bij elkaar om te praten over eigen ervaringen op het gebied van seksualiteit en evt. vragen. Op de thema-avond seksualiteit in januari wordt er meer over verteld in het. kafee. Opgave voor deze groep op die thema-avond of op het informa tiebord in het kafee. Yvonne v.d.Fuhr sief zijn komen erachter dat heel veel huisvrouwen aan dit kwaaltje lijden en dat het een normale reaktie is van iemand die dag in dag uit thuis is op gesloten. Hoe In het Vrouwenkafee kunnen vrouwen die graag in zo'n groep zouden willen zitten kontakten met elkaar leggen. Op het informatiebord hangt vruchtbaarheid. Jullie kinderen zijn ook gebaard met het bloed van vrouwen. Maar neen, dat hoort niet op een Katholieke •Hogeschool. Ik kan me dat voor stellen hoor, Bisschoppen en Pausen, die weten daar niets van. Althans die horen dat niet te weten. Haar hoe doen jullie eigen vrouwen dat? Stiekem in en met het Vrijdag 9 december. Het kongres is al uren bezig als ik om half vier, na m'n werk, aankom op de Hogeschool. Hele gangen volgeplakt met af- fiesjes en diskussie-onderwer- pen. Het is niet druk, iedereen zit ergensXn groepen te praten, ik loop door een gordijn van mooie roze gekleurde beha's die de hoge Pieten van de hoge school roze wangetjes hebben be zorgd en die hun wangetjes rood kleuren van woede. Pood van tampons. Vrouwententoonstelling met beha's en tampons dat kan helemaal niet. Vrouwen op de hogeschool blijkbaar ook niet, getuige de opschudding die het tot gevolg heeft. Ze willen dat die dingen verwijderd wor den. Blijkbaar vergeten de Heren dat ze die beha'tjes in een an dere situatie zo graag uit doen zodat ze kunnen 'genieten' van wat er onder zit. En maandver band Herenis een teken van meestal een inschrijfformulier waarop je jezelf kunt opgeven. En verder staat het iedereen vrij om de mikrofoon te pakken en daarmee vrouwen op te roepen voor een praatgroep. Vrouwen die al eens in een praatgroep hebben gezeten, wil len evt. wel helpen nieuwe praatgroepen te starten. (Verdere informatie: werkgroep kursussen) de badkamer of zo, licht uit? Het kongres is dus al uren bezig ondanks woedende rode lieren en ondanks besla's. Ik sluit me aan bij een diskussiegroep over an dere samenlevingsvormen. Auto matics gaat het dan weer ovor het gezin, huizenbouw, de vrou wenbeweging, lesbies zijn, groepen wonen, relaties, etc. Het is een wat moeizame di.skus- sie, niemand kent elkaar en toch moeten we er in een paar uur uitkomen. Lat lukt niet, 's Avonds komt Coby Schreier en Hortensia, maar daar ga ik niet heen. S.'.^ kXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXV^x,W^V\XXXX^XX^^ ■I

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 24