nieuwe aktiviteiten in het kafee 20 er hebben gevolgd, in hun beroep een specialiteit hebben, waar mee ze andere vrouwen van dienst zouden kunnen zijn. Voorbeelden - een praatgroep mee helpen opstarten - een thema-groep begeleiden met een onderwerp (bv. seksu aliteit opvoeding, wonen, vakbond, politiek etc.);een aantal avonden bezig zijn. - een kursus geven, bv. neder- lands, engels, geschiedenis, lagere school-kennis ophalen, voorbereiding mavo, ekspres- sie, enz. En zo zijn er natuurlijk nog andere voorbeelden te geven. Bij deze roepen we dus vrouwen op, die zelf of samen met ie mand anders een groep of kursus willen begeleiden, om met ons rond de tafel te gaan zitten. We bekijken dan gezamenlijk wat voor ons mogelijk is en gaan daar aan werken. Binnenkort houden we een kleine enquête onder de bezoeksters om hun behoefte te peilen. We benadrukken nogmaals dat je niet altijd een opleiding nodig hebt om iets goed te kunnen. Ervaring, inzicht, durf en en thousiasme is zeker zo belang rijk. Durf te zeggen dat je iets goed kunt, of iets erg graag zou willen. Want jezelf meer durven waarderen is ook een vrucht van de vrouwenbewe ging. Kijk verder ook om je heen naar andere vrouwen die volgens jou iets goed kunnen of andere vrouwen iets zouden kunnen le ren. Zeg het hun en wijs ze op de mogelijkheid er iets mee te doen binnen het kafee. Wil je meewerken geef je dan op bij de info-balie of bij de kontaktpersoon voor de kursus- sen Yvonne v.d.Fuhr, tel. 560579. Graag zo vlug mogelijk. Maria Wie wil meewerken: een oproep aan vrouwen die groepen willen begeleiden. We zitten op woensdagavond met ons drieën bij elkaar: de werk groep kursussen van het Vrou- wenkafee. We bekijken wat er op dit moment vanuit het kafee ge beurt aan kursussen en groepen. Daar zijn we erg gauw mee klaar. Naast de kursussen zelfverdedi ging en 'Hoe zeg je wat je denkt', de scholingsgroepen en een enkele praatgroep komt nog weinig van de grond. En er moet toch veel meer moge lijk zijn? Er zijn in Tilburg toch zo weinig groepen of kur sussen, speciaal voor vrouwen. Naar de Open School en de Keer kring kun je niet als je ouder dan 50 bent. De moedermavo is voor velen een te grote stap. Na een V.O.S.-kursus willen de deelneemsters verder. Er zijn onderwerpen/ thema's waar vrouwen waarschijnlijk graag een aantal avonden met elkaar over zouden willen pra ten. En zo is er nog wel meer op te noemen. Waar schort het aan? De behoefte is er wel, maar er zijn geen vrouwen die mee wil len werken aan de opzet of be geleiding van kursussen of groepen. Zelfs als vrouwen wel het initiatief nemen voor bv. een praatgroep, dan is t moei lijk om iemand te vinden die de groep wil helpen opstarten (de ze vraag kregen we van een groep vrouwen uit Udenhout). Ook de VIDO-vrouwen zoeken be geleidsters om hun groepen uit te kunnen breiden. De vraag komt naar het Vrouwenkafee maar ook hier ontbreekt het aan vrouwkracht. Ontbreekt? Nee, dat is het niet. Er komen genoeg vrouwen naar bv. de thema-avondendie ande re vrouwen iets zouden kunnen leren of kunnen helpen. Die veel ervaring op een gebied hebben, een bepaalde opleiding

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 22