19 ande- ren, maar juist rekening houden met onszelf, met onze eigen wensen, gevoelens en kwaliteit ten. Voor Jezelf opkomen bete kent dan ook: Jezelf net zo be- langrijk/waardevol vinden als dc ander, waardering voor Je*» zelf hebben, zelfvertrouwen hebben, weten wat Je wilt en kunt, Je niet zo laten afhangen van andere mensen. Tiaar dat is gemakkelijker ge zegd dan gedaan. Steeds weer merk Je dat Je angst hebt: Je bent bang om te uiten wat Je denkt, vindt of voelt; Je bent bang voor ruzie, bang mensen te kwetsen, bang niet aardig ge vonden te worden, bang fouten te maken, bang niet duidelijk over te komen, bang dat Je het niet goed formuleert, enz. In de groep, gezamenlijk, door oefeningen, opdrachten, elkaar steunend en stimulerend probe ren we over die angst heen te komen. We oefenen in het voor Je mening uitkomen, in een gro te groep praten, voor Jezelf opkomen in moeilijke situaties enz. We gaan positiever tegen onszelf aan kijken, durven daardoor meer en zien dat het goede resultaten heeft. Natuur lijk blijf Je daar Je hele le ven mee bezig, maar deze kur sus kan een aanzet, een steun voor Je zijn. Iedere kursus wordt afgestemd op de behoeftes van de groep. Naar de grote lijn is in iedere kursus hetzelfde. In de nu lopende kursus zijn we d.m.v. oefeningen, gesprek ken, informatie, huiswerk en verslagen maken bezig (geweest) met - in een grote groep praten, aandacht voor Jezelf opeisen, over verlegenheid heenkomen, het initiatief nemen tot een gesprek; - luisteren naar anderen, ren naar Jou - voor Je mening uitkomen, Je mening verdedigen, argumenten geven en ordenen; - voor Jezelf opkomen, agres sief en onderdanig gedrag; - nee durven zeggen, zonder Je schuldig te voelen; - een gunst durven vragen; - Jezelf meer waarderen, aardig zijn voor Jezelf; - Jezelf beter leren kennen, wat wil ik, wat kan ik, hoe kom ik over bij anderen; - steun, waardering, kritiek geven en ontvangen; - Je persoonlijk uiten, zonder angst geraakt te worden; gevoelens als vreugde, ver driet en boosheid uiten; - kontakten leggen, op een ander afstappen; - meer zelfvertrouwen krijgen, Je zelfbewuster gedragen. We praten verder over onderwer pen die met ons als vrouw en met het doel van de kursus te maken hebben, zoals opvoeding, rolpatroon, taakverdeling in 't gezin, huisvrouw zijn, Ja loezie, enz. Duur van de kursus: 10 bijeen- komsten (er kan evteen ver volg plaatsvinden). Tijd2 tot 2y uur. Kosten30 per kursus (bij inschrijving betalen) PlaatsVrouwenkafeeKorte Tuinstraat Max.aantal deelneemsters per kursus: 12. Startdatum: begin februari (preciese dag en tijdstip wordt spoedig bekend gemaakt). Meer informatie en opgave bij Maria Lebbink tel.424741, en Yvonne v.d.Fuhr, tel. 560379. Maria w

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 21