kursussen klusjes 18 hoe zeg je Kursus 'Klusjes in huis, hoe doe je dat' Als er iets kapot is in huis ben je vaak afhankelijk van de 'vak'man. Dat wordt in ieder geval vaak gedacht, want in feite zijn er ontzettend veel klussen, die je zelf kunt op knappen. Vrouwen moeten op veel gebie den deskundig zijn, maar op dit gebied moeten ze het liefst analfabeet zijn. Veel vrouwen willen dat niet langer, willen niet langer 'dat kan ik niet' hoeven zeggen. Deze kursus is bedoeld voor die vrouwen. Binnen deze kursus leer je omgaan met het materi aal en gereedschap, wat ge bruikt bij onderwerpen als elektriciteit, timmerwerk, schilderwerk, en eenvoudig loodgieterswerk. Aan het begin van de kursus wordt met de ingeschreven kur- sisten bekeken wat de mogelijk heden en onmogelijkheden binnen de kursus zijn. Aard van de kursus: kennismaking met materiaal en gereedschap, wat gebruikt wordt bij de technieken: elektriciteit timmerwerk schilderwerk - eenvoudig loodgieterswerk. Duur van de kursus: Ook in februari start er weer een kursus 'Hoe zeg je wat je denkt?' in het Vrouwenkafee De vierde kursus wordt dit al. Gezien het aantal aanmeldingen is er nog steeds behoefte aan. In de introduktiekrant schreven we al uitvoerig wat de bedoe ling en opzet van deze kursus is, hoe we eraan werken en wat de ervaringen na de twee eerste kursussen waren. Ik wil dan ook verwijzen naar dat verslag. In de nu lopende kursus werken we weer met een enthousiaste groep vrouwen (d? deelneemsters en d begeleidster) aan onszelf. We herkennen veel bij elkaar. We zien dat we veel problemen, die we altijd zagen als onze eigen individuele tekortkomin gen (zoals de maatschappij je ook leerde te zien) gemeen heb ben met elkaar. Dat maakt je al sterker. We komen tot de ont dekking dat we meer kunnen, meer kwaliteiten hebben dan we zelf dachten. Maar ook worden we ons bewust wat we zelf aan onszelf, ons eigen gedrag en onze situatie kunnen/willen veranderen. Vooral hoe we meer voor onszelf kunnen opkomen, zonder het gevoel te hebben dat we een ander tekort doen. Als vrouw zitten we met eer, aangeleerde rol: het zacht, lief, begrijpend, verzorgend etc. zijn. We proberen hier wat greep op te krijgen, gedeelte lijk van los te komen. Gedeel telijk, omdat onze gevoelsmati ge eigenschappen, zoals intu- itie, een ander aanvoelen, be grijpen, het helpen en onder steunen van anderen, goede ei genschappen zijn. Zolang we onszelf daarbij niet wegcijfe- Nieuwe kursus 'Hoe zeg je wat je denkt?' Rudy Jong

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 20