■HMM Ln ook: Ik kan eindeloos veel scenes uitlokken over de kwes tie Huishouden. Ln uiteindelijk zal het je minder moeite kosten om al het werk zelf te doen, dan om te proberen mij zover te krijgen dat ik de helft doe. Of ik zal voorstellen een meisje te nemen. Die kan dan mijn deel doen, fji jij het jouwe. Het is vrouwenwerk. "Ik heb er niks tegen het huis houden te verdelen, maar je kan me niet dwingen het volgens jouw rooster te doen". "We waren zo gelukkig!" (Werd telkens gezegd als het zijn beurt was om iets te doen). Bedoeld werd: ik was zo geluk kig. En: Leven zonder huishoudelijk werk is het helemaal. (Hierover zijn we het volkomen eens. Geen enkel verschil van mening.) drukt voelde, bezwaard door vuile borden, bezems, zwabbers en stinkende vuilnis, groeiden zijn voort and en lang en puntig uit, zijn vingernagels kromden zich en zijn ogen werden wild. Huishoudelijk werk onbelangrijk? Vergeet het maar! Probeer de last maar eens te delen. En zo ontspon zich een diskus- sie, die enkele jaren voort geduurd heeft. Hier zijn enkele hoogtepunten "Ik vind het niet erg om het huishouden to doen, maar ik kan het niet zo goed. We zouden ie der die dingen moeten doen, waar we het beste in zijn". Wat wil zeggen: Jammer genoeg ben ik niet goed in dingen als afwassen of koken. Wat ik het beste kan is wat licht timmer werk, peertjes verwisselen in lampen, meubels verzetten(hoe vaak verzet je de meubels??) Wat ook wil zeggen: Histories ge zien hebben de laagste klassen (negers en wij) honderden jaren ervaring in ondergeschikte baantjes. Het zou verspilling van mankracht zijn om iemand an ders te leren ze nu te doen. "Ik vind het niet erg om het werk te verdelen, maar je zult me moeten leren hoe het moet". Wat wil zeggen: Ik stel veel vragen en je zult me alles elke keer moeten voordoen want ik onthou het niet zo goed. En probeer niet te gaan zitten le zen als ik mijn deel van het werk doe, want ik zal je net zo lang je lol vergallen tot het makkelijker is om het zelf te doen. "We hebben verschillende maat staven, en waarom zou ik naar jouw maatstaven moeten werken. Dat is niet eerlijk." Wat wil zeggen: Als ik last be gin te krijgen van de rotzooi en het vuil, dan zal ik opmer ken: "Het is hier wel een zwij- nestal" of "Hoe kan iemand zo leven"en wachten op je reak- tie. Ik weet dat alle vrouwen een kwaal hebben die heet 'Schuldgevoel over een smerig huis' of 'Het huishouden is uiteindelijk mijn verantwoorde lijkheid'Ik weet dat mannen de oorzaak zijn van die kwaal - als er iemand op bezoek komt en het huis £s een zwijnestal, dan zullen ze bij het weggaan niet zeggen: "Hij is wel een slonzige huishouder". In elk geval zal jij ervoor opdraaien. Ik kan langer wachten dan jij. V S r IÉ f ■’fW r

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 16