ingezonden 12 De thema-avond "Wel of geen mannen in vrouwenkafee en/of vrouwenbeweging" is druk be zocht geworden en in de"welles- nietes" diskussie kreeg ik het gevoel dat we elkaar niet goed begrepen. Voor mij is dit de voornaamste reden mijn gedach ten erover nog eens op een rij tje te zetten. In de diskussie- avond hebben enkele andere vrouwen en ik beweerd dat het belangrijk is mannen op de hoogte te doen zijn van de ont wikkelingen van de emanciperen de vrouwen. Achtergrond van mijn bewering is steeds geweest: het doel van het vrouwenkafee. Zonder volle dig te willen en kunnen zijn denk ik dat het vrouwenkafee beantwoordt aan (grofweg) 2 hoofddoelen en wel: - binnen een vertrouwde omge ving met elkaar in gesprek komen over zaken die vrouwen aangaan. Een gelegenheid om zomaar een kafee binnen te stappen zonder lastiggevallen te kunnen worden door mannen. Hiervoor zijn de woensdag avonden -zonder en met thema- bestemd - de ideeën en plannen die uit de gesprekken met andere vrouwen voortkomen proberen toe te passen in je eigen si tuatie, zowel binnen als bui ten het vrouwenkafee. Dit be tekent een stuk persoonlijke groei en bewustwording van je eigen vrouw-zijn binnen het kafee, maar mijns inziens ook daarbuiten. Wanneer ik bovenstaand juist heb gesteld (als dat niet zo is wil ik graag weten hoe ik het wel kan zien), dan lijkt het mij toe dat een bepaalde (woensdag-) avond altijd alleen voor vrou wen .toegankelijk moet zijn om de eigen vertrouwde sfeer te handhaven. Mijn mening is ech ter wel, dat de tweede doel stelling het kontakt met de buitenwereld noodzakelijk maakt en wel om je eigen 'nieuwe' wensen en ideeën over je vrouw zijn naar buiten toe duidelijk te maken. Samen met de 'buiten wacht' kun je dan proberen naar je eigen gewenste situatie toe te groeien, terwijl je toch ook de steun hebt van de andere vrouwen door er met hen in 'be sloten' omgeving over te kunnen praten. Af en toe een vrouwenkafee- avond met mannen zie ik dan als een mogelijkheid om met hen van gedachten te wisselen. Enerzijds kan dit beschouwd worden als een oefening om je ideeën niet alleen aan de vrouw te brengen, maar ook aan de man. Ook stelt dit je in staat eens te horen wat er leeft in de 'buitenwacht' t.a.v. emancipa-s tie-ideeën. Ook wanneer je het niet eens bent met de'mannen'ideeën kan het volgens mij nuttig zijn er van op de hoogte te zijn. Het kan je in staat stellen of bijdragen tot een eigen menings vorming. Hopelijk zijn mijn ideeën nu iets duidelijker geworden. Wanneer jullie reakties hebben, wil ik daarover graag -iets ho ren. Groeten Carolijn Suijs

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 14