i I thema - groep 6 Ij I Ook de omgeving waarin je als vrouw leeft of werkt, is bepa lend voor je rol. Daarom worden er thema-avonden zoals vrouw in huwelijk of relatie, vrouw in reklamewel of geen kinderen, enz., georganiseerd. Doel hier bij is, na te gaan waar je als vrouw staat en wat er veranderd kan en moet worden. Ook wordt geprobeerd duidelijk te maken, dat je als vrouw voor jezelf op moet komen. Daarvoor is een thema,1hoe zeg ik wat ik denk’, bedoeld. In groter verband komt dit aan de orde, als er een a- vond over politiek en de deel name van vrouwen daaraan, wordt georganiseerd SH 1 De thema-groep bestaat uit 5 vrouwen. Zij houden zich bezig met het vaststellen van de the ma's en de organisatie van de thema-avonden Bij het eerste, het vaststellen van de thema's, proberen we zo veel mogelijk uit te gaan van ideeën en tips, die we van an dere vrouwen krijgen. Het uit gangspunt is daarbij, dat het onderwerp van een bepaalde avond vrouwen informeert en leert over hun eigen situatie. De gevoelens die vrouwen hebben, bv. jaloe zie, bepalen in sterke mate de houding van vrouwenOm meer inzicht te krijgen in welke mate die gevoelens een rol spelen bij de positie van de vrouw, worden thema-avonden gebruikt, om hier over te praten, ideeën uit te wisselen, te leren van elkaar. De organisatie van de thema- avonden betekent, dat de thema- groep bij ieder onderwerp be kijkt, of er vrouwen zijn die inhoudelijk het thema voorberei den. Als dit het geval is, wordt deze avond met de voorbereid - sters doorgesproken, er worden afspraken gemaakt wie wat doet, wie voor materiaal zorgt enz Wanneer de thema-groep het pro gramma helemaal zelf moet voor bereiden, doen we dat meestal aan de hand van gelezen materi aal. In beide gevallen wordt ook bekeken in welke vorm een bepaald thema het best gebracht kan worden. Bv. in de vorm van een lezing, of praten in kleine groepen, of een rollenspel. De thema-groep is veel te klein. Want na vaststelling van nieuwe thema's en het doorpraten van de afgelopen thema's blijft er niet zoveel tijd over. Eigen lijk moeten we de thema's kun nen verdelen, zodat we meer tijd met de voorbereiding van een onderwerp bezig kunnen zijn. Het werk in de thema-groep is leuk, leerzaam en ook spannend. Leuk, omdat je zo dicht betrok ken bent bij de programma's. Hierdoor steek je d'r zelf ook een heleboel van op. Spannend, omdat het altijd bekijken en afwachten wordt, hoe druk het is, of je niets vergeten hebt, of er goed gepraat wordt in de groepen, of alles aan de orde komt en of andere vrouwen het een goede avond vinden. Hierbij dus een oproep om je aan te sluiten bij de thema-groep. Hoe meer vrouwen aktief, des te be ter de programma's. Kontaktpersoon Willemijn Stockmann Gildebroederstraat 32 1Basa

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 8