de koffie-cchtend 3 Informatie over het afgelopen seizoen en de taken van de gast vrouwen Waarom een koffie-ochtend? We zijn in januari '78 met de koffie-ochtend gestart om vrou wen overdag (de kinderen zijn dan naar school of kunnen meege nomen worden) de mogelijkheid te bieden met andere vrouwen in het Tilburgse Vrouwenkafee in aanra king te komen. Daarbij vonden we het belangrijk dat vrouwen op een gezellige, informele ma nier met elkaar kunnen praten en te weten kunnen komen waar vrouwen in Tilburg mee bezig zi jn Na 6 maanden draaien vinden we nog steeds dat het een informe le bijeenkomst moet blijven: om iedereen de kans te geven bin nen te lopen tussen 10 en 12 uur Natuurlijk is het wel een goeie zaak wanneer vanuit de koffie ochtend initiatieven ontstaan voor andere aktiviteiten op an dere tijden. Die we als gast vrouwen zullen stimuleren en zover mogelijk ondersteunen. Hoe loopt de koffie-ochtend? Na een aanlooptijd van enkele maanden begint de koffie-och- tend steeds meer vorm te krij gen Het gemiddeld aantal bezoek sters stijgt, de sfeer wordt gezelliger dus bezoeksters ko men regelmatiger en vaker, en er worden kontakten onderling gelegd. Er is door een aantal vrouwen al een initiatief geno men nleen onderzoek doen naar en een thema-avond organiseren over de mogelijkheden van kin deropvang in Tilburg. Het voldoet dus steeds meer aan onze verwachtingen. De ruimte daarentegen werkt ons wel wat tegen. Voor een koffie ochtend zou je een ruimte moe ten hebben in een huiskamer sfeer, maar wel zo ruim dat de kinderen er vrij kunnen spelen. De ruimte die we nu gebruiken (kleine zaal in 't gebouw Korte Tuinstraat 7) is echter niet zo gezellig te maken. Wanneer is de koffie-ochtend? Omdat blijkt dat er zoveel be hoefte is aan de koffie-ochtend (d.w.z. aan de mogelijkheid om overdag met andere vrouwen in kontakt te komen en te praten) willen we vanaf augustus met 2 koffie-ochtenden per week starten. Naast de woensdagoch tend van 10-12 uur is er een koffie-ochtend op vrijdagmorgen van 10 tot 12 uur. Wie organiseren de koffie-och- tend? Dit gebeurt door een werkgroep van gastvrouwen. Deze werkgroep kan no'g best uitgebreid worden. Dus als je er iets voor voelt om gastvrouw te worden, sluit je aan!

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 5