vrouwen bellen vrouwen. scholing Voor iedere bijeenkomst willen we een boek lezen wat we dan gezamelijk behandelen. Iedereen die hiervoor interesse heeft kan zich opgeven voor 5 september in het vrouwenkafee of bij Ivonne van de Fuhr.Tel434742 We willen dit nu volgend jaar lx in de 2 maanden op een hele zondag organiseren. Dit houdt dus in 5x in het jaar en eventueel een weekend op de volkshogeschool Afgelopen jaar is er meer malen de vraag gekomen naar een scholing waarbij dieper ingegaan zou kunnen worden op de geschiedenisde ont wikkeling en de toekomst van de vrouwenbeweging. Uit ervaringen blijkt dat de dingen waar vrouwen mee zitten altijd wel raakvlakken hebben met het feminisme en met de emancipatie van de vrouw. Daar om vinden we dat een feministi sche visie noodzakelijk is voor vrijwilligsters, en in de be sprekingen die wekelijks ge houden worden komt dit ook naar voren We zouden graag wat vaker gaan draaien, zodat de bekendheid in Tilburg ook wat groter wordt, maar zoals gezegd lukt dit op het ogenblik niet zo erg. Daar om zouden we het fijn vinden als er vrouwen zijn die met dit initiatief mee zouden willen doen Ben je geïnteresseerd, neem dan kontakt op met Charlotte Tho massen, tel. 324795. In Tilburg komt heel aarzelend een 'Vrouwen bellen vrouwen- initiatief van de grond. Ongeveer 10 vrouwen zijn sinds maart bezig dit initiatief te ontwikkelen. Er is een tele foonnummer beschikbaar, dat op het ogenblik alleen nog maar op woensdagmorgen in gebruik is, omdat het niet mogelijk is de zaak voor langere tijd te be vrouwen Waarom een telefoon speciaal voor vrouwen? We gaan ervan uit dat heel veel problemen die vrouwen hebben, te maken hebben met de nog steeds ondergewaar deerde positie die vrouwen in de samenleving hebben. Een te lefoon speciaal voor vrouwen zou eraan mee kunnen werken dat vrouwen zich bewust worden van die positie en er ook iets mee gaan doen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 10