wel of geen mannen in het $9 kafee en de 99 beweging 7 Op de ledenvergadering in juni kwamen er stemmen naar voren om mannen in het vrouwenkafee toe te laten. Naar aanleiding hiervan ontstond een werkgroep die over dit thema een avond voorbereidde. Na een korte inleiding, waarin werd uitgelegd dat we over dit moeilijke onderwerp niet gingen stemmen, maar samen praten wat nu de behoeften van vrouwen zijn, begon de diskussie. Vaak was deze diskussie erg emo tioneel en fel, zodat het ondoen lijk was er een goed samengesteld verhaal over te schrijven. We laten alleen verschillende menin gen naar voren komen. Argumenten tegen mannen in het kafee - het vrouwenkafee is een plaats waar vrouwen leren zich sterk te maken, solidair te voelen - in het vrouwenkafee kunnen 'mannen'normen worden losge laten, je leert vrouwen res- pekteren - vrouwen kunnen hier zichzelf zijn, zwak of sterk, ze hoeven zich niet anders te gedragen,' zoals zo vaak in een gewoon kafee gebeurt - in het vr.kafee kunnen vrou wen met elkaar problemen be spreken, je durft meer te vra gen en te zeggen -je krijgt in het kafee steun van andere vrouwen, dit heb je nodig om zelfvertrouwen te krijgen - in je werk heb je al steeds met mannen te maken, je hebt het vr.kafee hard nodig om 'bij te tanken' - in het vr.kafee voel je je po sitief gewaardeerd - het vr.kafee is eindelijk eens een plaats waar mannen het niet voor het zeggen hebben - het vr.kafee is een ruimte die geschapen is uit waardering voor vrouwen, positieve dis- kriminatie dus. Argumenten vóór mannen in het kafee - mannen erbij betrekken is in het belang van onszelf, we moe ten samenwerken om een betere samenleving te krijgen - als mannen weten waar we mee bezig zijn, kunnen vrouwen ges makkelijker over emancipatie praten - emanciperen kan niet zonder mannen erbij te betrekken - mannen hoeven zich niet buiten gesloten en bedreigd te voelen - mannen erbij betrekken om meer begrip voor emancipatie van vrouwen te krijgen - door mannen erbij te betrekken kun je ook politiek meer berei ken, bv. part-time banen etc. - het is diskriminatie om je als vrouwen af te zonderen. Samenvatting Vrouwen die mannen erbij willen betrekken moeten in elk geval aan bod komen. Mogelijkheden zouden kunnen zijn: - praatgroepen van mannen en vrou wen - 1 x in de zoveel tijd een avond met mannen en vrouwen samen en dan praten over konkrete zaken. Vrouwen die belangstelling hebben om samen met mannen te emancipe ren worden opgeroepen hier met elkaar over te praten en met voorstellen te komen (bv. via deze krant). Daarna kunnen we be kijken of we het vanuit het kafee kunnen starten.

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 9