vrouwenkongres in tilburg i 16 om- Onderwerp 'Vrouw in gezin en arbeid 1 Zoals je in het okt.nummer van de Vrouwenkrant hebt kunnen lezen organiseert de werkgroep Politie ke Ekonomie van de Vrouw op 8 en 9 december op de Hogeschool Til-* burg een kongres met als thema 'Vrouw in gezin en arbeid'. We willen nu wat vertellen over de inhoud van het programma en hoe je aan het kongres kunt deel nemen. PROGRAMMA Vrijdag 8 december Inleiding: Welke strijd hebben de vrouwen in de loop van de geschiedenis gevoerd; wel ke tegenkrachten zijn door deze strijd opgeroepen; wat heeft deze strijd opgeleverd en wat is het belang van de voortzetting ervan in de huidige historiese fase. SPREEKSTER: Selma Leydesdorff InleidingEen tweede gastspreek ster maakt vervolgens de overgang naar het centrale thema. Er wordt een overzicht gegeven van wat er tot nu toe op het terrein van gezin en arbeid aan inzichten zijn ontwikkeld. Welke spreekster dit zal zijn is nog onbekend. Diskussie Er wordt in kleine groepjes ge praat over de verschillende as pekten van het centrale thema. Hierbij denken we aan punten als: Gezin - het gezin als ekonomiese een heid - het gezin als relationele een heid - de taakverdeling binnen het gezin - het gezin als de plaats waar de opvoeding plaatsvindt - andere samenlevingsvormen. Slotzitting Hierin worden de belangrijkste zaken nog eens samengevat, zo mogelijk worden de belangrijkste knelpunten m.b.t. gezin en arbeid geformuleerd, waarbij tevens wordt afgetast in hoeverre de aanwezige vrouwen hiermee verder willen/kun- nen gaan in hun eigen praktijk. Zoals al in het vorige artikel werd vermeld vinden er in de pau zes en 's avonds verschillende ontspanningsevenementen plaats, zoals vrouwenkabaretvrouwenfilm en vrouwenbands. Het preciese programma hiervan is echter nog niet bekend. Arbeid - gehuwde buitenshuis werkende vrouwen in een volledige baan, part-time baan of vrijwilli gerswerk - werk in de huishouding - onderwijs voor meisjes, her- en bijscholing voor vrouwen - vrouwenarbeid, funkties, pro motie, betaling en sekundaire arbeidsvoorwaarden - werkloosheid, arbeidsmarkt. Zaterdag 9 december Forum Hiervoor hebben we vrouwen uit genodigd van diverse stromingen in de vrouwenbeweging in Neder land: MVM, NKV-vrouwen, Dolle Mina, Rooie Vrouwen, Fem-soc, Lesbiese Vrouwen, FORT—vrouwen en het vrouwensekretariaat van het FNV.

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 18