wèèèHi poëzie Kinderopvang 15 maar wel Ja, Spel van ratio en gevoel Beurtelings het overwicht houdend Soms, verstoppertje spelend voor elkaar Le kringloop van het jarenlang afscheid nemen van een vriend, in een toch weer nieuw begin 't Is zo moeilijk te aksepteren dat anderen, anders zijn. Maar je vecht, tegen jezelf, want je wilt het aksepteren, begrijpen, want als je het begrijpt kun je er misschien naar handelen? Je zwemt in gedachten welke je duizenden leugens en waarheden verschaffen en je schrijft alles op in woorden, waarvan je hoopt dat ze je inzicht verschaffen, en je wonden helen. Je probeert pijn en verdriet van je vandaan te schuiven, omdat je er geen weg mee weet of omdat je ze misschien niet mag hebben in je begrip Maar het komt terug, de angst om te falen in je idealen, dat mensen, hoe verschillend ook, wel met elkaar om kunnen gaan, de angst dat je jezelf misschien voor de gek zit te houden, verstaan angsten, 't is waar dat zij mij vooral leren, wat vriendschap is. Maria. N.a.v. een tema-avond in het vrouwenkafee Tilburg is er een werk groep -kinderopvang ontstaan. Deze werkgroep vraagt of er groepen zijn of zijn geweest die zieh met de situatie rond kinderopvang in Tilburg bezig houden of bezig gehouden hebben. Zo ia. U il men dan de werkgroep informe ren over doelstelling en w erkw ijze van die groepten) en evt. waarom die groepten) opgeheven is/zijn. Kon- taktadres werkgroep: José van Roermund. Montfortanenlaan 86. Til burg. Tel. 67.45.48. dat ze misschien toch niet van je houden, daarbij de angst om als vrouw niet te slagen. Je moet eigenlijk naar een arts gaan, maar je kent zijn reaktie al, 'gewoon spanning', niets dus, om je ongerust over te maken. In een tv-programma, onlangs door de vpro uitgezonden over vrouwen, deed iemand de uitspraak, dat vrouwen aan vrouwen leren van zichzelf te houden. Welke rol speel ik zelf in godsnaam Iemand die het allemaal begrij pen kan? De vrouw, zoekend naar liefde, daarbij angstvallig vastklampend aan het beeld wat ik zou moeten vertegenwoordigen, opdat van mij gehouden wordt? 'Je bent niet mooi, lief'zeggen ze. Ik zie mijn vrienden voor me, veelal vrouwen, en voel dat ze mij begrijpen, dat ik een taal spreek die zij omdat zij soms dezelfde en pijnen, kennen. u

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 17