boekbespreking:ttiaimenlijfboek,door de ogen van een vrouw 14 dan moe- Mannenlij fboek Spectrum Utrecht 1977 De feiten, de volledige feiten, en niets dan de feiten. Een praktiese gebruiksaanwijzing voor de ingewikkeldste masjiene die er is: je eigen lichaam of dat van je partner. Geciteerd zijn enkele uitspraken uit het Mannenlijfboek. Het garantiebewijs ontbreekt bij de gebruiksaanwijzing, reparaties worden niet vergoed. De inhoud van het boek is keurig ingedeeld en voorzien van 1000 tekeningen en diagrammen. Het is klinies, koel, zakelijk en gevoel loos geschreven. Aangezien veel vrouwen zulke ma- sjienes wel kennen, hoeven we dit boek zeker niet meer te lezen. Schrijvers, uitgevers en boekhan dels willen echter ook graag een boterham verdienen aan emancipa tie. Het boek is dan ook vaak uit gestald tussen emancipatoriese li teratuur. Ie meest gunstige ver koopplaats is natuurlijk in ge zelschap van het Hite Report en Je Lichaam Je Leven. Hiertussen is het dan ook vaak te vinden, zodat het lijkt of er nu eindelijk ook zo'n goed boek voor en over mannen is geschreven. Menige man en vrouw zal daarom dat boek kopen; voor zichzelf of om kado te doen aan vriend/man. Sukses verzekerd (voor auteur, uitgever, boekhandel). Want ook onder linkse mannen, die ijveren voor een socialistiese maatschappij, wordt vaak te ge makkelijk voorbij gegaan aan de sekse-strijd en hun eigen positie daarin. Maar op de duur kan geen man er meer om heen, want let op, die vrouw krijgt gelijk: "als vrouwen emanciperen, ten mannen wel mee". Don Martin. Mannen staan zich er altijd zo op voor wat een fantastiese dingen ze in eeuwen toch maar tot stand hebben gebracht. Als ik die "fan tastiese" bewapening zie, heb ik toch twijfels. Dat mijn eigen sekse zo'n moeite heeft om toenemende kritiek te beantwoorden met konkrete emancipatoriese daden zegt dat al veel over de privileges die man nen denken te verliezen te hebben. In dezelfde serie (Spectrum, U- trecht) is ook het Vrouwenlijf boek uitgekomen. Dit boek is in dezelfde trant geschreven, dus zou ik vrouwen aan willen raden een handig reisgereedschapkoffen tje aan te schaffen. ons Bovendien zijn er onder*nog wel wat techniese tekenaarstersdie bij het lezen ontdekken dat er enige schroefjes verkeerd zitten. Toos 41 10’ 10

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 16