10 vrou- andere een Bovendien heb ik niet het gevoel dat ik anders met mannen of vrou wen omga. Er is voor mij geen verschil Nico tiet is fijn te ontdekken dat man nen ook aardig tegen elkaar kun nen zijn. Ik zou daarom graag naar een mannenhuis gaan, ik hoef dan niet te konkurreren en kan mezelf zijn. Hoe is je houding t.o.v. mannen en hoe denk je over mannenkafee? Ben Ik heb warmere gevoelens voor mannen en ik vind dit fijn. Het is een verrijking. Een praat groep is voor mij te eng en ik zou daarom graag naar een mannen huis gaan. Ik wil graag kontakt met andere mannen. Leo Ik ben het ermee eens dat andere gevoelens voor mannen fijn zijn maar ik heb er ook moeite mee. Ik wil liever niet naar een man nenhuis, ik vind het bedreigend. Nico Le kern van de onderdrukking is: je bent voorbestemd in een dwang buis te leven. Je mens-zijn wordt verdrukt, vertrapt. Mannen krij gen hierdoor alleen het recht om verstandelijke vermogens te ont wikkelen. Worden, volgens jullie, vrouwen onderdrukt en op welke manier? Nico Er is één wezenlijk verschil: wen kunnen verkracht worden. Verder worden vrouwen niet onderdrukt. Maar we moeten wel goed zien dat vrouwen via een ongemerkte revolutie een doorbraak kunnen forceren. Henk In onderdrukking zit ook: laten onderdrukken. Vrouwen laten zich zelf vaak onbewust onderdrukken. Ben Bit wordt ons ook zo geleerd. Kijk maar naar het huwelijk. Vrouwen ge ven dan een stuk eigen dnplooiing op. Het hele gezin richt zich dan naar de man; iedereen zijn naam, hij mae: studeren, etc. We moeten hiervan af, we moeten ge lijk opdelen, zodat man en vrouw kunnen groeien. Nico Het is zo moeilijk om van dit pa troon af te komen. Ik vind het wel een goede gedachte maar ik merk bij mezelf hoeveel moeite ik ermee heb om het in de prak tijk te brengen. Henk Ik ben bang om een scheiding tus sen geslachten te krijgen. Een onderverdeling tussen 'hetero'- en 1 homogevoelens. Ik praat lie ver over meer gevoel voor mensen. Een mannenhuis hoeft voor mij niet. Ik kan me van vrouwen goed voorstellen dat ze een eigen ruim te willen, dat is ook nodig. Toos Carla

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 12