films en theater in tilburg kultureel centrum camera-ambassade 5 In oktober zijn er in Tilburg twee bijzondere evenementen waar we hier aandacht aan willen be steden omdat het ook speciaal voor vrouwen interessant en leer zaam is daar heen te gaan. De Filmliga Tilburg organiseert voor de derde keer het Brabants Filmfestival in de bioskopen Am bassade, Camera 1 en Camera 2, dat plaatsvindt van maandag 1 oktober t/m woensdag 3 oktober. Het festival heeft 3 thema's; ëën daarvan is onderdrukking. Dit begrip is breed opgevat: onderdrukking van allerlei groe pen of personen, waaronder ook de onderdrukking van vrouwen. Alhoewel het dit jaar vreselijk moeilijk was om geschikte vrou wenfilms te vinden en er ook niet veel nieuws op dit gebied is ver schenen, zijn er op dit moment toch twee films geprogrammeerd, die hieronder kunnen vallen: Una giornata particolare van Ettore Scola, met Sophia Loren en Marcello Mastroianni, op dinsdag 3 okt. om 23.30 uur en op woens dag 4 okt. om 19.00 uur. Noua is een film die nog nooit in Nederland werd vertoond. Deze Algerijnse film uit 1972 gaat over een boerendochter die mid den in de ellende van de wijn boeren leeft en verkracht wordt door de zonen van de grootgrond bezitter. Gaandeweg komen de boe ren in opstand tegen het hen aan gedane onrecht. Deze film draait op dinsdag 3 okt. om 19.15 uur. Er zijn natuurlijk nog veel meer interessante films maar daarvoor verwijzen we naar de folders op de Info-balie van het Vrouwen- kafee. Misschien wordt ook nog de film "Zij tweeën" van Marta Meszaros vertoond, een Hongaarse film van dezelfde regisseuse als de film "Negen maanden" die en kele maanden geleden in het Vrou- wenkafee heeft gedraaid. Wil je weten of deze film komt of wil je kaartjes bestellen bel dan naar: Camera-Ambassade-the- aterWillem II straat 29,Til burg (013) 425113 of 420246. Zaterdag 21 okt20.30 uur FLYING GRAPEFRUIT, oorspronke lijk een vrouwenjazzgroepsinds kort zit er een man bij Donderdag 26 okt. en vrijdag 27 oktom 20.30 uur: BLOEMGROEPDR OP OF DR ONDER een thetaerprogramma over sexua- liteit en relaties. Onze maat schappij is nog steeds een mannen-maatschappijwaarin we nog steeds vastzitten aan rol patronen, en de sexualiteit van de man nog steeds de 'norm' is. Als je ervanuit gaat dat de sexualiteit een kommunikatie- middel is dan schort er nog veel aan. Het is een probleem dat naar voren komt via de vrouw. Zij is in de meeste gevallen af hankelijk van de man. Terwijl uit gesprekken met mannen blijkt dat ook zij niet tevreden zijn met hun rol, maar ze kunnen niet anders want je moet je'als een man gedragen, anders tel je niet mee Zaterdag 28 okt. 20.30 uur Poëzie hardop: STEL DAT SHAKE SPEARE EEN ZUSTER HAD Een programma met teksten van vrouwen. Dit programma gaat niet alleen over vrouwen die schrij ven, maar ook over vrouwen die dat niet doen, die nog niet eens aan zichzelf toekomen en vrouwen die zich verzetten. Een korte kollage van korte to neelstukken, interviews, gedich ten en proza-fragmenten van Ne derlandse schrijfsters als Hen- riëtte Roland Holst, Ina Boudier Bakker, Vasalis, Clara Eggink, Judith Herzberg, Liselore Ger ritsen, en vertaalde teksten van vrouwen uit andere landen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 7