thema-avondidnd.eropvang 23 Als voorbereiding op het kongres zijn wij op het moment bezig een bundel samen te stellen die als leidraad voor de diskussies zal dienen en die onder meer een overzicht geeft van de visies die de verschillende vrouwenor ganisaties hebben op het thema 'Vrouw in gezin en arbeid'. Tot slot willen we op de zater dagavond een groot feest houden. Jullie begrijpen dat het organi seren van zo'n kongres ontzet tend veel werk met zich mee brengt. We kunnen dan ook op al lerlei manieren hulp gebruiken. Er is bv. vooral behoefte aan het ter beschikking stellen van slaapplaatsen om onderdak te kunnen verschaffen aan mensen die van ver komen. Wie dus een plaatsje over heeft, graag een berichtje naar ons kontaktadresTrudy Wajon, KathHogeschool Postbus 90153 Tilburgkamer A015 tel. 662091, of: Louis Bouwmeesterplein 13, tel. 436346. Iedereen is van harte welkom op dit kongres Datum: 8-9 december. Plaats: Hogeschool, Tilburg. In de komende maanden zal er nog meer publiciteit aan dit kongres besteed worden. Nadere informatie zal in ieder geval in de vrouwenkrant te vinden zi jn Werkgroep Politieke Ekonomie van de vrouw. Er waren veel vrouwen die er moeite mee hadden de kinderen op heel jonge leeftijd al naar een kinderdagverblijf of kresj te doen. De meesten vonden het in het belang van het kind beter oppas in de eigen omgeving te zoeken Wanneer het gaat om regelmatig terugkerende tijden van afwezig heid, werd wel gekozen voor een zelfde omgeving. Dat kan in de vorm van een oppas thuis, of het kind naar een kinderdagverblijf of kresj brengen. Wanneer het kind ouder is, moet ook zijn/haar mening gevraagd worden. Het kind blijft achter met de oppas, hij/zij zal zich er veilig en tof bij moeten voe len. Iedereen was van mening dat er veel meer zaken rondom kinderop vang geregeld moeten worden via overheid of gemeente; zeker tot de leeftijd van 12 jaar moeten er allerlei mogelijkheden ge schapen worden voor opvang, zo- Een paar maanden geleden kwamen een aantal vrouwen elkaar tegen op de wekelijkse koffie-ochtend Er werd gepraat over kinderop vang. N.a.v. dit gesprek hebben deze vrouwen een werkgroep op gezet om te gaan werken aan al lerlei problemen i.v.m. dit onderwerp. Ze waren met z'n vieren en hebben het initiatief genomen een thema-avond te or ganiseren om zo meer bekendheid te geven aan waar ze mee bezig zi jn De opkomst was redelijk, 40 tot 50 vrouwen, waaronder weer veel nieuwe gezichten. Jammer genoeg kon er geen gebruik gemaakt wor den van de mikrofoon, omdat die achter slot zat, waardoor het geheel wat chaoties was. In kleine groepjes hebben we, aan de hand van diskussievragen zitten praten over alle bijko mende zaken bij kinderopvang. Vooral je eigen gevoelens die je daarbij hebt kwamen telkens weer aan de orde. Het schuldgevoel van de moeder werd door elk groepje herkend.

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 27