ouwenkongres in tilburg H B 24 H A* standsverschilen daardoor pas siviteit. Op de ledenvergaderin gen bleek duidelijk dat er veel vrouwen zijn die de ideeën en de werklust hebben om thema-avonden te organiseren. Op die vrouwen moet veel meer een appèl gedaan worden! In het leiden van zo'n avond moeten veel meer vrouwen ervaring opdoen. Het hoeft toch ook niet steeds glad en vlekke loos te verlopen? Ook op de oor zaak van passiviteitsgevoelens bij thema-avonden, houding van bepaalde kerngroepledengaat het redaktionele artikel te wei nig in. Ik denk dat door het zeer geregeld houden van ledenvergade ringen en het in praktijk bren gen van wat daar besloten is, veel aan dit punt zal verbeteren. Gerrie Peters We hebben dit thema genomen om dat elke strijd voor bevrijding van de vrouw stuit op de huidige gezins- en arbeidsverhoudingen. Vragen over de rolverdeling, het al dan niet aantasten van het privé-gezin, de bevrijdende werking van arbeid, enz. duiken steeds weer op. Op het kongres zullen over dit thema en over de historiese ont wikkeling van de vrouwenbeweging inleidingen gehouden worden. Ook vindt er een forumdiskussie plaats, waaraan 7 a 8 vertegen woordigsters van de meest be langrijke groeperingen/organi- saties deelnemen (zoals Rooie Vrouwen, Fem Soc-vrouwen, NW- vrouwen, MVM, etc.). Ook is het de bedoeling dat zij ingaan op standepunten en vragen die in de verschillende groepjes naar voren zijn gekomen. Gedurende de pauzes en de avond vinden er allerlei aktiviteiten plaats zoals film, kabaret, mu ziek, etc. Op 8 en 9 december gaan wijde Werkgroep Politieke Ekonomie van de vrouw, een kongres organise ren. Wie zijn wij? Wij zijn een groep (ongeveer 20 personen)die deels vanuit ei gen ervaringen en deels via stu die, probeert de onderdrukte po sitie van vrouwen in deze maat schappij te bekijken en te zoe ken naar alternatieven. We pro beren o.a. materiaal te leveren waar de vrouwenbeweging gebruik van kan maken. Met dit kongres proberen we tot een inventarisatie te komen van de dingen waar de progressieve vrouwenbeweging in Nederland mee bezig is, om te zien waarin de diverse groeperingen met elkaar overeenkomen of juist verschil len, en om eventueel krachten te bundelen m.b.t. toekomstige taken Om niet het risiko te lopen dat we blijven steken in algemeen heden hebben we als hoofdthema voor deze dagen gekozen: VROUW IN GEZIN EN ARBEID. onjuist zijn deze kosten door individuele vrouwen te laten dragen'). Als het kafee dage lijks draait kunnen we huur best wel bekostigen uit de winst op de drankomzet. Deze inkomsten zijn vrij zeker, de onzekere subsidie kan bv. aan kursussen worden besteed. Ook hier vind ik dat Marjo de vinger op een zwakke plek legt. De redaktie pikt ook dit punt niet op, nldat subsidie afhan kelijkheid van de gemeente kan betekenen 3. Ook ik ken, evenals Marjo, dat gevoel van passiviteit bij thema-avonden. Dat komt vooral doordat sommige kerngroep-vrouwen de avonden te schools leiden en de indruk wekken alles al te we ten, terwijl 'wij het nog moeten doen'. Zo ontstaat er onnodig

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 26