20 Sophie en Maria vertegenwoordigsters van het vrouwenkafee in de plaatselijke VOS-werkgroep Omdat de werkgroep niet teveel hooi op de vork wilde nemen, werd besloten in eerste instantie met 3 kursussen te beginnen. Vrij willekeurig werd gekozen voor een stedelijke kursus (voor vrouwen uit alle delen van Tilburg)voor een kursus in een nieuwbouwwijk (Stokhasselten een kursus in een oud-bouwwijk (Curacaobuurt Deze 3 kursussen hebben ieder een eigen (wijksgewijzewerk groep achter zich staan. Deze bestaan uit vrouwen uit die spe cifieke wijk en ze zorgen voor de organisatie van de kursus, zoals ruimte, publiciteit in de wijk, financiën etc. Kursusbegeleidsters Iedere kursus wordt begeleid door 2 kursusleidstersOp dit moment werken er 3 ervaren kur susleidsters en 6 'stageaires' in de kursussen. De laatste 6 vrouwen zijn in augustus begon nen met de kadertraining op de volkshogeschool in Oisterwijk. Deze kursus is speciaal voor de VOS opgezet. Hannemieke Postma schrijft in haar introduktie (blz.4). Ik neem aan dat "elders" de door mannen beheerste uitgeverswereld is, elders is dus niet Sara of De Bonte Was. Elders is wel Del fos Elzevier, waar Chrysallis is uitgegeven; en wie bepaalde er nu wat er in het eerste nummer kwam, Delfos Elzevier of Hanne mieke Postma, Ethel Portnoy en Hanneke van Buuren? Is 't een verkooptruuk dat dit eerste nummer van Chrysallis zo veel meer wegheeft van een bloem lezing van vrouwen, die allang aan literatuur doen en in dat nogal enge wereldje ook al ge- aksepteerd zijn,dan van een tijd schrift voor "Vrouwen -ook zij Wat verwachtte ik van dit half jaarlijkse tijdschrift voor li teratuur en kunst? Dat 't iets heel bijzonders zou zijn, dat 't zou openbaren, mij gouden momenten geven, die mijn hersenpan tot in de donkerste hoeken zouden belichten. Waarom verwachtte ik dat? Omdat het t eerste en enige tijdschrift voor literatuur en kunst|is in Nederland dat door vrouwen wordt gemaakt. En 't zijn klinkende namen van vrouwen wier literatuur en kunst geplaatst is in dit eerste nummer Niet direkt namen van vrouwen die nergens anders aan de bak konden komen, of van vrouwen die'elders weinig aandacht krijgen', zoals Toekomstplannen Het blijkt uit ervaringen van andere plaatsen dat deelneem sters vaak verder willen gaan met bveen vervolg VOS-kursus, praatgroepen, VIDO, bijspijker- kursussen, of spontane groepen van de Open School. Een taak van de plaatselijke werkgroep is ook eraan meewer ken dat deze vervolgmogelijkhe den er komen. Het streven is verder om in ja nuari 5 kursussen te starten in nieuwgekozen wijken en 2 ver volg VOS-kursussen Hopelijk hebben we met dit ver-: haal wat duidelijkheid gegeven over de VOS in Tilburg. Wie meer inlichtingen wil of zich op wil geven als deelneem ster, kursusbegeleidster of lid van een wijksgewijze werkgroep, kan bellen of schrijven naar Martha Konings Alpenlaan 362 tel. 013-323387 chrysallis

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 22