17 en je serieus Rosalie Smits daar niet mee eens was, omdat dat thuis ook niet gedaan wordt. Volgens mij drinkt een baby tel kens naar eigen behoefte. En het was natuurlijk voor onze baby wel even wennen, die borst voeding. Aan mijn borst moest hij nl. 20 keer harder zuigen dan aan de fles. Wanneer zij tel kens bijvoeden met een fles, wordt hij daar lui van. Toen wisten we ook nog helemaal niet hoelang het nog zou duren voor hij thuiskwam. Ik ben toen weer naar de kinder arts gegaan om te vragen of ze wilde stoppen met dat bijvoeden. Ze begreep mijn standpunt heel goed, en wilde alle medewerking geven, als het niet te gek werd. Alleen als hij écht te weinig had gedronken zou hij wel voe ding bijkrijgen. Dit is niet meer voorgekomen. De tiende dag was het héél groot feest voor ons, want heel onver wachts kregen we te horen dat hij mee naar huis mocht. Vanaf die dag werd er niet meer gewo gen voor en na de voeding, en krijgt hij eten als hij erom vraagt Voor ons is dit een positieve ervaring geweest met een zieken huisopname. Het geeft je een heel fijn gevoel als er naar je ge luisterd wordt, wordt genomen. Nou hebben wij te maken gehad met de opname van een baby, maar ik denk dat wanneer het een gro ter kind is, er nog veel meer moeilijkheden om de hoek komen kijken. Dan speelt het kind zelf ook een belangrijke rol. Ik hoop dat mijn boodschap over komt bij alle vrouwen. Er zijn vast en zeker vrouwen met der gelijke goeie of slechte erva ringen. Misschien bij een eigen ziekenhuisopname of van hun kin deren Ikzelf zou het ook leuk vinden om reakties te krijgen. De Vrou wenkrant is van en voor ons alle maal Na een paar dagen kreeg hij mijn melk via een flesje. De vijfde dag mocht ik zelf naar het ziekenhuis. Voor het eerst zag ik onze zoon, door een glazen ruit heen, in een glazen kastje liggen. Er ging ontzettend veel door me heen. Meteen kwam er een verpleegster en zei dat we wel mee naar bin nen mochten. Met speciale box-schorten voor en ontsmette handen konden we hem nu van heel dichtbij zien. De verpleegster deed de kleppen van de couveuse omlaag zodat wij er met onze handen in kon den om hem aan te rakenWat een lekker gevoel, je eigen kind I Het was net voedingstijddus hij was klaarwakker en sabbel de op mijn vinger van de hon ger. De verpleegster ging zijn flesje halen en zo gaf ik hem voor het eerst"borstvoeding" De kinderarts kwam ook even binnenwippen en vroeg hoe ik me voelde, en of ik tweemaal per dag zelf onze baby borstvoeding wilde komen geven. Wat denk je?! Diezelfde dag nog mocht onze baby dus uit de couveuse in een bedje, nog wel met allerlei slangetjes en toestanden. Zo kreeg hij voor het eerst écht borstvoeding. Ik bleef thuis doorgaan met het kolven voor de andere voedingen. Door het afkolven worden de borsten niet zo goed gestimu leerd als wanneer er vaak een baby aan drinkt, dus liep mijn hoeveelheid voeding terug. Dit was voor mij een reden om de volgende dag bij de kinder arts aan te kloppen, met het verzoek om hem vier keer per dag te mogen voeden. Ze vond het goed en gaf het door aan het verplegend personeel. Hij werd telkens voor en na de voeding gewogen om te kijken hoeveel hij dronk. De ene keer was het minder dan de andere. Als hij niet genoeg had gedron ken volgens het voedingsschema gaven ze hem automaties het te kort bij met de fles. Ik vertelde telkens dat ik het

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 19