wie als meisje geboren is, wordt opgevoed tot "echte” vrouw. 15 geen ik ben geen man, "ZO EENTJE". ik ben een vrouw: ben baas ik en Het trieste is natuurlijk wel dat degenen diefeggen dat je er 'zo eentje' bent, je alleen maar willen pakken, kwetsen, afwijzen en pijn doen. Maar voor jezelf betekent het dat je weliswaar als meisje geboren bent maar niet dat ze je daarom kunnen inpakken en wegzetten (achter het for nuis) Nou en dat is moeilijk hoor,voor die anderen en soms een klein beetje voor jezelf, maar het is wel een ontzettend fijn gevoel. Dus lieve vrouwen, natuurlijk willen ze van ieder meisje een echte vrouw maken, een mens waar je mee kunt doen wat je wilt en die alles prachtig en mooi vindt, maar je hoeft het niet te worden. Je kunt er zelf en samen met andere vrouwen iets aan doen. En bedenk als ze het je weer ns moeilijk maken dat je sterk, weerbaar, agressief en de baas over je eigen leven mag zijn, dat dat goed, mooi en fijn is. Mannelijke eigenschappen of vrouwelijke eigenschappen zijn niet onveranderbaar. En al werkt iedereen je tegen: vrienden, kennissen, familie, de buurt en de maatschappijin je streven voor jezelf op te komen, bedenk dan dat er meer zijn zoals jij; er zijn vele "zo eentjes". Til Ik ben een vrouw, althans van het vrouwelijk geslacht. Ik ver toon dus alle kenmerken -uiter lijk- van het vrouw-zijn: ik ben klein, breed in de heupen, heb borsten, een vagina, baarmoeder en nog meer van dat typies vrou welijke. Ik ben een vrouw, althans ik hou van mannen, ben invoelend en gevoelig, huil wel eens, hou van gezelligheid, poets, kook en heb nog meer van dat typies vrouwelijke Ik ben een man, althans ik hou van vrouwen, verdien de kost, ben ondernemend, agressief, overheersend, weerbaar, strijd baar en ik neem vaak het initi atief, ben de baas, rook op straat en heb nog meer van dat typies mannelijke. Ik ben dus een manwijf, of toch niet? Neen in m'n eigen buik, maar., kan ook verkracht worden, mishandeld Nog meer bewijzen zijn er dat ik nu niet lachen ik kom in het vrouwenkafee Aangezien daar geen mannen bin nen mogen, moet ik wel een vrouw zijn. En verder hangt er een ket tinkje om m'n hals met het teken 2, en in gezelschap vinden man nen en vrouwen het nodig daarop te reageren door lullige opmer kingen te maken. Zo in de trant van: "Oh God, daar heb je er weer zo eentje" Konklusie vrouw, maar Nou en dat is een kompliment hoor, een grote steun voor mij dat ik er 'zo eentje' ben. Ik hoop dat iedereen die dit leest ook wel eens zo'n geweldig kom pliment krijgt van anderen. Zelf weten we dat natuurlijk heel goed, maar als ook anderen het gaan merken, nou dan ben je lek ker bezig. een vrouw ben, en hoor

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 17