3 Als tweede punt kwam aan de orde: Hierop reageerden verschil lende vrouwen: WEL OF GEEN MANNEN IN HET VROUWENKAFEE Om aan de kerngroep en de werk groepen bekendheid te geven zijn nog de volgende afspraken gemaakt HET BESLOTEN KARAKTER VAN DE KERNGROEP de kerngroep ervaart dit zelf als een probleem. Daarom ook de introduktie- avond en deze ledenvergade ring. Ze wil er alles aan doen om dit beeld te veran deren Hierover is het volgende afge sproken; Om de kerngroep wat open te breken zal er een maal per kwartaal een ledenvergade ring gehouden worden waarop de gang van zaken doorgesproken wordt, besluiten genomen wor den en waarop direkt het werk dat gedaan moet worden zal worden verdeeld. Dit laatste door middel van intekenlijsten. Hierop kwamen de volgende reakties Naar aanleiding van deze diskus- sie is het volgende besluit ge nomen er is een groep gevormd die een thema-avond voorbereidt over 'wel of geen mannen in het vrouwenkafeeOp deze avond gaan we de voor- en nadelen op een rijtje zetten, nemen een besluit of we er aan gaan begin nen of niet. Er worden vrouwen uit Den Bosch en Eindhoven uit genodigd om te vertellen over hun ervaringen. er is te weinig duidelijk heid over de werkwijze van de kerngroep Deze is als volgt: het is een groep die bestaat uit afgevaar digden van de verschillende werkgroepen. De werkgroepen doen het feitelijke werk en de kerngroep is er om afspra ken te maken en om de beleids afspraken op elkaar af te stem men. Je moet je dus bij de werkgroepen aansluiten als je aktief wilt worden. waar blijft de funktie van het vrouwenkafee als er man nen komen? ik wil een keer per week al leen weg zijn. als er naast de woensdagavond een gemengde thema- of film avond zou komen, dan zou ik er thuis beter over kunnen praten. Want het praat ge makkelijker als je er al eens geweest bent. ik heb thuis vaak vervelende diskussies en ik denk dat een groep op zo'n gemengde thema- avond het beter duidelijk zou kunnen maken. je kunt hier wel veel bespre ken, maar thuis is er niemand van het vrouwenkafee om je op te vangen en te steunen. Hierop werd geantwoord dat je dan bijvoorbeeld in een praat groep zou kunnen gaan of ge bruik kunt maken van de Vrouwen bellen Vrouwen. de bedoeling is toch dat vrou wen zelfstandiger worden, waar om er dan mannen bijhalen? Er leeft het gevoel dat er moeilijk door te dringen is tot de kerngroep en dat het een vriendenklup is. De drem pel is te hoog voor vrouwen die aktief willen worden.

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 5