vrouwen tegen seksueel geweld vrouwen over straat zonder mannenkwaad 21 KOORDINATIEGROEP MANUELA VRIJ. Enerzijds willen we duidelijk maken dat vrouwen het dus niet lekker vinden om nageschreeuwd, achtervolgd, befoezeld, gekne pen, gepakt en verkracht te worden. Anderzijds dat ze de schuld daarvan niet bij zich- Deze aktie is inmiddels achter de rug en zoals jullie misschien wel weten in Rotterdam en Nij megen ook weer niet zonder ge weld verlopen. In Nijmegen werd met auto's bestuurd door mannen op deze demonstratie ingereden en in Rotterdam werden de vrou wen die de chef van de zedenpo litie wilden spreken,met knup pels uit het politieburo gesla gen zelf moeten zoeken. Seksueel geweld is niet persoonlijk, te gen één vrouw gericht, maar is een algemeen gangbare me thode om alle vrouwen, als groep, te laten voelen wie er de baas is. Wij willen met rust gelaten worden: op de bushalte, in de kroeg, op de fiets, in de taxi, op kantoor en overal! Onder deze leuze werd er vrij dagavond 19 mei in verschillen de plaatsen van ons land (Nij megen, Utrecht, Rotterdam, Am sterdam) gedemonstreerd. Door voor en met vrouwen. Tegen sek sueel geweld waarmee wij vrou wen dagelijks gekonfronteerd worden. Want we zijn het meer dan zat, dat je als vrouw ge woonweg niet rustig over straat kunt gaan. Dat je als vrouw allerlei vrijheidsbeperkende maatregelen moet nemen, omdat je het anders "toch zeker zelf uitlokt" Deze groep heeft zich de afge lopen maanden ingezet voor een Kaap Verdiaans meisje Manuela. Zij verbleef illegaal in ons land, werd verkracht, in de ge vangenis gezet en op 19 mei ons lang uitgezet. Gedurende deze aktie is gebleken dat een verkrachte vrouw 'overtui gend' moet kunnen aantonen dat ze verkracht is. Als er geen zichtbare verwondingen zijn, dan hecht de politie weinig geloof aan het ver haal, zeker als de verkrachter een bekende is: dan zal ze zelf wel aanleiding gegeven hebben In het geval van manuela was de verkrachter een bekende en bovendien verbleef zij illegaal in ons land. Dat laatste was voor de politie reden om haar op te sluiten. Enige vorm van juridische of medische hulp werd niet ver leend. De werkgroep die Manu ela in deze tijd heeft bijge staan heeft erg veel onkosten gemaakt en vragen andere vrouwen om een bijdrage. Het gironummer: 1548972 t.n.v. Jos Koster Rotterdam onder vermelding van "Manuela Vrij".

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 23