abva-vrouwen er vanzelf wat veran dert je kunt natuurlijk ook rustig blijven wachten tot 19 Kathleen het onderwijs de aanwezigheid van maatschap- zoals bij- gezinshulp, Waarom een Aparte Vrouwengroep binnen de Vakbond? Er zijn voor vrouwen tal van fac toren die bepalend zijn voor de mate waarin en de wijze waarop de vrouw aan het maatschappelijk le ven en in het bijzonder aan het arbeidsproces kan deelnemen. Hiertoe behoren: de economische situatie en de verdeling van de arbeid in gezin nen en maatschappij Natuurlijk, de vakbond komt op voor de rechten en verlangens van $1 haar leden, dus behartigt ze ook onze zaken. Maar toch, heel vaak begrijpen de mannelijke vakbonds leiders niet echt wat vrouwen nou bedoelen, met welke specifieke problemen vrouwen die werken,of willen gaan werken, te maken heb ben of krijgen. Er wordt vaak uitgegaan van de 't Verschil tussen de eerste punten en 't allerlaatste is dat 't laatste uitsluitend be trekking heeft op de ruimte waar we nu nog (je moet op timistisch blijven) in huizen, en de voorgaande slaan op t algemene beleid. Ik kan er hier niet verder op ingaan, want dat zou dit verhaal tel lang maken en bovendien zou ik er alleen pelijke voorzieningen, voorbeeld kinderopvang, vervoer, enz. mijn persoonlijke mening tegen over stellen, 't Is goed om als je kritiekhebt, die dan ook te leveren. Je hebt een stem ge kregen om die, als 't nodig is te verheffen. Daar is deze krant voor, de ledenvergadering van 7 juni, de introductieavond van 26 april en eigenlijk het hele Vrouwenkafee Het vrouwenwerk binnen de ABVA is nog jong. De eerste conferen tie voor uitsluitend vrouwelijke leden werd begin 1974 georgani seerd. Tijdens deze conferentie werd een ABVA-werkgroep in het le ven geroepen die tot taak kreeg de weg te effenen voor een offi ciële vertegenwoordiging van vrouw en op landelijk en plaatselijk ni veau, teneinde van daaruit te ko men tot de directe belangenbehar tiging en beleidsvorming ten aan zien van de werkende vrouw. Deze eerste conferentie gaf de aan zet tot veel vergaderingen en bijeen komsten. Steeds kwamen daarbij de zelfde knelpunten en problemen naar voren die kenmerkend zijn voor de vrouw in haar werksituatie, zoals het promotiebeleid, de ongelijk heid in de sociale wetgeving en vorming Daarom is het noodzakelijk dat vrouwen zich organiseren. opvattingen over de rol en de plaats van de vrouw in de samen leving.

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 21