18 lijk ook omdraaien, da1s eigen lijk veel leuker, en stellen dat wanneer een thema avond goed is bevallen, de zin om naar een volgende te komen ook veel groter is. En gezien de opkomst op de thema avonden is de laatste stelling geluk kig 't meest van toepassing. worden, dat de bar/gastvrouwen of wie er zich op dat moment mee bezig houdt er vooral aan moet werken om nieuwe vrouwen met andere nieuwe vrouwen in kontakt te brengen, zodat ze samen, via de gezellige babbel van de eerste- en de herken ning van de tweede ontmoeting, hun eigen weg kunnen zoeken. Welke thema avonden goed ge vonden worden en welke minder is mij niet helemaal duidelijk, de meningen daarover kunnen i nogal uiteen lopen. De één spreekt een bepaald thema en de manier waarop het aangepakt wordt wel aan en de ander niet. Zo gaat dat nou eenmaal. Het schijnt wel zo te zijn dat wan neer een thema avond erg tegen is gevallen, de tegenzin om naar de volgende te komen ook groter is. Je kunt het natuur- Het is heel belangrijk dat het kafee gezellig is en hoe vaker je komt, heo gezelliger het moet worden. Het kafee moet niet alleen een soort onder wijsinstituut zijn, waar een paar selecte feministen lading na lading informatie uitstorten over een grote groep heel onge ëmancipeerd passief toeluiste rende vrouwen. Het feit dat de themaavonden wel in trek zijn en de kafeeavonden nauwelijks, schijnt toch voor een groot deel te liggen aan de slecht funcionerende opvang. Het is veel moeilijker om alleen binnen te komen op een kafee- avond, als er maar zo'n 25 vrouwen rond de bar zitten, die elkaar allemaal heel goed schijnen te kennen, dan op een thema avond, waar je zo bij een groep aan kunt schuiven. Aan de andere kant zijn er ook vrouwen die juist wel persé alleen op de thema avonden af komen, omdat ze wat willen leren en omdat ze helemaal niet om kontakten verlegen zitten, of zoals een vrouw het uitdrukte: "Ik heb vriendinnen zat". eens een paar punten te noemen: -Er wordt teveel gekift op huis vrouwen -Mannen worden als vies gezien; ook in de vrouwenkrant. -Ik voel me hier niet vrij. -De films zijn overtrokken. -Het gevoel van onderdrukt te zijn wordt je aangepraat. -De naam Vrouwenkafee is be laden. -Oudere vrouwen voelen zich niet thuis, er komen er te weinig, dat maakt de groep die wel komt te beperkt. -Er wordt te weinig propa ganda gemaakt voor het kafee -’t Licht is te scherp, de T.L. moet uit, er moet een lampje boven de leestafel komen. Behalve de kritiek op de opvang, was er ook nog andere; om maar

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 20