reaktie redaktie 15 Beste Marjo, Marjo Gruisen Hoogvensestr. 99 Tilburg Kritiek leveren is inderdaad gemakkelijker dan met reële alternatieven aan te komen. We steken maar gelijk van wal over je eerste wrevelpunt nl. dat de Tilburgse Vrouwenbewe ging een vereniging is gewor den. Welnu volgens ons is de vrouwenbeweging in Tilburg niet hetzelfde als het vrouwen- kafee. Wij zien de vrouwenbe weging als een verzameling van allerlei vrouwen die op alle -je kent de anderen nog niet zo goed: zij kennen alkaar wel en trekken geregeld met elkaar op. -de negatieve houding van sommigen: wat heb je te bieden en pas je wel in het klupje. -het elitair image van som migen: zij zijn al geëman cipeerd, jij bent misschien nog niet zo ver. Als je dit allemaal bekijkt, dan schrik je er wel voor terug om eraan te beginnen. De redaktie van de Vrouwen krant waardeert je ingezonden brief maar vindt het toch no dig om hierop te reageren. mogelijke manieren in aktie komen. Dat kan zowel zijn voor kr~eches, part-time werk, bete re scholing, abortus, recht van gehuwde vrouwen op werk leefbare woonomgeving etc. als voor veranderingen in de per soonlijke sfeer: praatgroepen, zelfverdediging, zelfhulp, be wustwording etc. De alternatieven liggen inder daad niet zo maar voor het op rapen. Wel hoop ik dat deze kritiek aanleiding geeft tot een gesprek them-avond?over het wel en wee van de Til burgse vrouwenbeweging. We zouden er ons allemaal eens goed op moeten bezinnen, waar mee we bezig zijn, hoe we be zig zijn, en waarom we zo bezig zijn. En dan met iedereen streven naar gelijkheid, ook onder de vrouwen! kunt zelf toch ook iets op touw zetten, wie houd je daarvan tegen? Niemand, dat weet ik. Maar tochik (en velen met mij) doe het niet. De avonden zijn al gevuld met thema's, muziek en zo. En die invulling gebeurt meestal door een kleine groep aktieve vrouwen, meestal kerngroepleden Voor al deze aktieve vrouwen doe ik wel mijn petje af. Maar toch, ondanks deze positieve waardering voor deze vrouwen, zit er toch een groot nadeel aan vast. Door al deze voorge bakken aktiviteitenword ik - en ik denk dat er zo wel meer vrouwen zjn - geremd in mijn ontlading van vrouwelijke energie. Bovendien - en nu komt ik op mijn derde punt van wrevel - speelt de afstand tussen sommige kern groepleden en de gewone be zoeksters een rol bij het al dan niet meedoen aan een bepaalde aktiviteit. Je moet maar eens proberen mee te draaien in een of andere bezig heid. Dan moet je heel wat over winnen -je bent nieuw, je moet je nog inwerken/inlevende an deren zijn al zo ver. Het vrouwenkafee wil voor al deze vrouwen indien mogelijk, een ondersteunende of stimu lerende rol vervullen. Daarbij

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 17