mededelingen 13 Leerdagen voor vrouwen Op eigen benen 2/ Noodzaak van eigen referentie kader, je maakt immers zelf ook steeds een ontwikkelings- emancipatie-proces door. 1/ Noodzaak om op de hoogte te zijn van de ontwikkelingen in de vrouwenbeweging, -omdat in principe iedere vrouw het kafee kan binnen wandelen -om ontwikkelingen op haar juiste waarde te takseren, -om goede inleidsters te kun nen vragen. -om zelf beter te weten waar je je het beste thuis voelt, -om zelf wat meer zelfvertrou wen te krijgen (zeker in kon- frontatie met vrouwen, die 't misschien wel beter weten. Zodat je na zou moeten gaan wat de funtie, plaats e.d. is van organisaties als: -traditianele vrouwenorganisa ties -vrouwengroepen rondom poli tieke partijen. -man-vrouw maatschappij -feminisme-socialisme beweging, -vrouwengroepen rondom de vak beweging -praatgropen; radikale terapie groepen -vrouwenhuizen, kafaes en hun doelen In september a.s. start vanuit het vrouwenkafee een scholing. De volgende overdenkingen spe len hierbij een rol: 3/ Praktiese oefeningen, die beter mogelijk zijn door scholing, in zaken als "hoe draag ik dingen over". De eerste keer is op 17 sept. Daarna zal iedere 2 maanden een hele zondag daaraan be-' steed worden. Willemijn Stockman, Gildebroederstr32, Yvonne van de Fuhr tel. 434742 bereiden dit voor en iedereen die mee wil doen kan zich bij hen opgeven. Wel voor 1 sept. a.s. Nadere informatie volgt nog Voor vrouwen die al wat langer bezig zijn met de relatie feminis- me-socialisme worden er cursus sen gegeven die een vervolg zijn op eerder gehouden vrouwenleer- dagen. De volgende vragen ko men o.a. aan de orde: welke fac toren beïnvloeden het bewustzijn van vrouwen? Hoe kan je, in je eigen situatie, aan de gang met de i verworven inzichten? In deze cur sus staat de koppeling van theorie en praktijk centraal. De cursus sen worden gehouden van 12 tot en met 16 juni in de volkshoge- Het vormingscentrum Vredeveld in Zeegse (Drente) organiseert van 26 juni tot 1 juli een zomerweek voor vrouwen. De week is be doeld voor vrouwen van 25-45 jaar die willen ontdekken hoe het is om samen met andere vrouwen bezig te zijn. Er wordt gewerkt met oefeningen, yoga, rollenspel en gesprek. Kosten: f 200,-. Nadere inlichtingen en opgaven bij vormingscentrum Vredeveld, postbus 15, Vries, tel. 05921 - 1948. schooi DraKenourgh in Baarn, en van 21 tot en met 25 augustus in de volkshogeschool Noordbra- bant in Oisterwijk. Kosten 180,- of/ 110,-, afhankelijk van inko men. Reductie eventueel moge lijk. Maximale aantal deelneem sters per cursus 20. Inschrijven, zo spoedig mogelijk, bij de administratie van volksho geschool Drakenburgh, Albert Schweitzerweg 1, Baarn, tel. 035- 853045, of bij de administratie van volkshogeschool Noordbra- bant, Kievitsbtekweg 18, Gister wijk. iel. 04242-3028. Inlichtin gen op deze adressen bij de cur susleiding, resp. Truus Pinkster en Mieke Baars.

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 15