de koffie ochtend kon- klusies 7 Rosalie Smits zn - het willen hebben van kinderen is voor veel vrouwen afhanke lijk van de instelling van de man jegens verdelen van huis houdelijke taken en opvoeding - een bewuste keuze is altijd positief - als je ze niet hebt, weet je niet wat je mist - wel kinderen willen is vaak een kwestie van gevoel - het is een persoonlijke be slissing die sterk bepaald wordt door je leef- en werk situatie - de voordelen van het hebben van kinderen zijn veel ab- strakter, de nadelen zijn konkreter te noemen - het is een zéér moeilijke zaak - als je eenmaal kinderen hebt bekijk je het niet meer zo afstandelijk - je kiest bewust voor kinderen en de nadelen neem je erbij dat doe je toch ook met de voordelen - als je nog geen kinderen hebt beredeneer je alles veel meer. Veel vrouwen die erg onzeker waren over deze zaak, zijn nog onzekerder geworden door er met anderen over te praten - de positie van de ongehuwde moeder (gewild of ongewild) is erg slecht - er bestaan nog weinig twee- ling-banen, dus is er een ge ringere kans op werk - je verliest je kontakt met kollega's en vrienden - met solliciteren kunnen kin deren een struikelblok zijn - het is een enorme emotionele belasting, het bevredigt niet genoeg - je moet er altijd zijn voor je kinderen - als vrouw raak je in een iso lement, wat tot depressies kan leiden - je krijgt een achterstand in je eigen ontwikkeling - het is geestdodende arbeid - het beknot in je eigen hobby's en aktiviteiten - je bent financieel afhanke lijk van je man - niet alle mannen delen ook de plichten - je relatie met je man kan ver waarloosd worden doordat je teveel tijd nodig hebt voor je kinderen - een slecht huwelijk wordt vaak overeind gehouden omwille van de kinderen - je ervaart een maatschappe lijke druk, het opgelegd krijgen van normen en waarden - met grote kinderen heb je weinig privacy. Elke woensdagochtend tussen 1000-12OOuur ko men er vrouwen bij elkaar om kokkie te drinken en te praten over van alles. Dit bepalen we met allen ter plekke. Kom ook eens langs op de kof f ieochtend 1

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 9