kinderen nadelen: voor delen: thema-avond wel of geen 6 - de zwangerschap en het risi- ko van een gehandicapt kind - het is zo onherroepelijk - het is een grote verantwoor delijkheid, zeker in deze wereld - gebondenheid, kinderen zijn handenbinders - je hebt weinig vrijheid, er is altijd een oppas nodig - de maatschappij is er niet op ingesteld De opkomst was fantastisch en de sfeer was erg gezellig, on danks het moeilijke onderwerp van deze avond. Er werden flaps uitgedeeld waar op elk gespreksgroepje de uit slag van het gesprek kon weer geven. Er waren drie uitgangs punten, nlde voordelen en de nadelen van het wel of geen kin deren hebben. Onderaan moest elk groepje een konklusie op schrijven van die avond. Toen alle flaps naast elkaar werden gelegd kwam er het volgende uit: - het is een uitdaging als je er bewust voor kiest - een gezonde zwangerschap en een normale bevalling is een hele fijne ervaring - het is fijn om nodig te zijn, bevrediging van de moederrol - het geeft een voldaan gevoel, het doorbreekt de eenzaamheid - het is gezellig, je geniet konstant van ze - het geven en krijgen van lief de, warmte, hartelijkheid en vriendschap - het volgen van de ontwikke ling van je kind - je kunt jezelf herkennen in je kind, een verrijking voor jezelf - de kinderen voeden jou ook op - je leert opnieuw een stuk on bevangenheid van je kind - je draagt iets over van je zelf aan je kind (iets wat van jezelf is) - band tussen man en vrouw kan ‘sterker worden - je hebt samen een gemeenschap pelijke verantwoordelijkheid: de opvoeding - een gezin is gezellig - je kunt toch vrij zijn met een goeie organisatie, bv. een tweeling-baan - rechten en plichten moet je met je man delen - een kind is geen nadeel voor je vrijheid, een man wel - in een leefgemeenschap is het geweldig om kinderen te heb ben - je krijgt nieuwe kontakten door kinderen - je zoekt naar alternatieven door je gebondenheid, bijv, het vrouwenkafee - je blijft nadenken, je blijft jong - je blijft met problemen ge- konfronteerd worden - het is een maatschappelijke waardering - je probeert^je kinderen op te voeden om verantwoordelijke mensen voor de toekomst te hebben - je hebt een mogelijkheid tot verbetering van de maatschap pij via je kinderen - je kunt je eigen ideeën door geven - als je kinderen ouder zijn kun je met hen ideeën uit wisselen i

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 8