gelijke kansen? B vergeet het maar 4 Het verschil tussen mannen en vrouwen werd snel duidelijk bij dit emotionele onderwerpFreud (psycho-analyticushad zijn invloed duidelijk achtergelaten, de mannen gooiden het geheel met een op de zakelijke toer, enkele vrouwen moesten alle zeilen bij- zetten om dit te verhinderen, andere vrouwen was het om het even. In het tweede jaar M.O. Pedagogiek, bij Kees van Hilst, docent ont wikkelingspsychologie kun je dit inderdaad wel vergeten. Daarom het volgende verhaal. Voor het tentamen ontwikkelings psychologie moesten we groepsge wijs een werkstuk maken.Onze groep bestond uit 4 vrouwen en 2 mannen, het onderwerp wasaffectieve ver waarlozing. en vooral moederclubs te gaan, die in iedere gemeente aanwezig dienen te zijn. Daar kan zij kennis nemen van de Franse lite ratuur, vreemde talen, enz. Dat zal voor haar een heel ande re ontplooiing betekenen dan de hele dag in een fabrieksploeg rechtop te moeten staan. De niet-werkende vrouwen van leidinggevende personen organi seren zich al onderling om zich te verstrooien en om te leren. Zij komen nu eens bij de een, dan weer bij de ander samen, of bezoeken musea, wonen lezingen bijenz Een soortgelijk plan willen wij organiseren voor vrouwen van meer bescheiden afkomst. En dan, wat een genot voor de vrouwen als zij rustig hun kin deren van school kunnen afhalen en ze naar huis brengen, hun huiswerk laten maken, hun les sen overhoren, ze klaar ma ken voor de nacht; als ze een bloemetje op tafel kunnen zet ten opdat de man als hij thuis komt van zijn werk, een pretti ge sfeer aantreft. En wat een genot ook om bood schappen te kunnen doen zonder zich te haasten, om te kunnen kiezen, om de hoogste kwali teit tegen de voordeligste prijs af te wegen, allemaal za ken die werkende vrouwen ont zegd zijn. Eerder dan haar een werkloos heidsuitkering te betalen zou het wenselijk zijn de huisvrouw een gezinsbijslag te betalen ten bedrage van 60% van het mi nimumloon gedurende 3 jaar na de geboorte van het eerste kind, nog eens gedurende 3 jaar na de geboorte van het tweede kind, en tenslotte totaan haar 55-ste jaar als zij 3 of meer kinderen heeft. Vanaf haar 55-ste jaar zou zij dan 60% van de AOW-uit- kering ontvangen. Marcel Dassault uit:Le Monde van 21-2-1978 Vertaling: Marie Claude Dumas en wat bent u? inderdaad, ik ben een vrouw I

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 6