verkiezings advertentie van een man die het goed met ons voor heeft 3 over bei "Nee, wenkafee meer, nu juist voor. Tot slot hadden we nog een vraag: "Mo2en_er_mannen_in_het_kafee?2 door: Marcel Dassault, Frankr rijks grootste privé-ondernemer (vliegtuigen) en krantenmagnaat (o.a. Femmes daujourdhui die bij de eerste verkiezings ronde herkozen is tot Gaullis tisch parlementslid van de Oise; leeftijd: 86 jaar. HET WERK EN DE VRIJE TIJD VAN VROUWEN Vrouwen zijn even intelligent als mannen: het feit dat een meisje als nummer één afgestu deerd is aan de 'Ecole Polytech- nique' bewijst dat ruimschoots. Evenals mannen komt men vrouwen tegen in de regering, in de po litiek of in het openbaar be stuur. Er staan vrouwen aan het hoofd van ondernemingen, er zijn er die de funktie van direkteur bekleden, weer anderen zijn di- rektie-sekretaresse of steno typiste Heel spontaan antwoorden ze alle- dan is het geen vrou- en daar komen we Hier kunnen we rustig praten, zonder opgehitst te worden." Dat is dus duidelij ke taal. Ze voegden er nog aan toe dat ze hopen dat het in de toekomst niet meer nodig zal zijn, speciale vrouwenkafees Op mijn vraag wanneer ze dat dachten antwoordden ze:"Nou, een jaar of 15 misschien?" Dat was dan ons interview met 2 bezoeksters. Vrouwen die willen reageren of er anders over denken, kunnen hier natuurlijk op rea geren, dat zouden we heel leuk vinden. Tot schrijvens dan mis schien, of zeker? Til Maria Vrouwen werken vooral in de kon- fektie of in de elektronische industrie, want hun tovervingers kunnen veel beter omgaan met de minuskule elektronische onder delen Niettemin zijn zij kwetsbaarder. Zij kunnen geen zwaar werk ver richten dat voor de mannen is weggelegd. Dat verklaart waarom er meer werkloosheid heerst on der de vrouwen. Als sommige vrouwen hun kinderen willen opvoeden en het welzijn van hun gezin ter hand willen nemen, moet men ze niet ontmoe digen, maar -in tegendeel- aan moedigen Natuurlijk moet de huisvrouw de kans krijgen om, telkens wanneer haar aanwezigheid thuis niet vereist is, -vooral wanneer de kinderen naar school zijn-, zich te ontwikkelen en zich te ver- strooien door naar vrouwenclubs 99

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 5